Всеукраїнський семінар-практикум з питань музейної роботи
Відповідно до пункту 48 Плану Всеукраїнських семінарів-практикумів для педагогічних працівників закладів позашкільної освіти на 2019 рік МОН України 5 – 6 лютого ц.р. у м. Києві відбувся Всеукраїнський семінар-практикум завідувачів відділів, методистів обласних та Київського міського центрів туризму і краєзнавства учнівської молоді – відповідальних за організацію музейної роботи в закладах освіти регіонів „Музеї військово-історичного профілю закладів освіти – важлива складова формування змісту громадянського виховання дітей та молоді”.
Головними темами семінару були:
реалізація положень законодавства України з питань декомунізації суспільного життя в частині діяльності музеїв закладів освіти;
питання наукового підходу до формування музейних експозицій та фондів, методики проведення реекспозиції;
ознайомлення учасників з останніми дослідженнями наукових установ в частині історії України першої половини XX століття;
тенденції та виклики для музейної справи в закладах освіти у контексті реформування освіти та адміністративно-територіальної реформи (з досвіду проведення огляду музеїв, що завершується).
Важливими були дискусії і діалоги між учасниками семінару щодо змісту, форм та засобів подальшого розвитку музейної справи в освіті.
Для реалізації зазначеного був задіяний потужний інтелектуальний та ресурсний потенціал:
05.02. семінар приймав колектив Національного музею історії України у Другій світовій війні. Розглядалися питання наукового підходу в організації діяльності музеїв, методів та засобів формування українського контенту висвітлення подій першої половини XX століття та Другої світової війни, зокрема. У заходів також брали участь вчені Інституту історії України НАН України.
06.02. у роботі семінару брали участь науковці Українського інституту національної пам’яті. Обговорювалися питання нових підходів в роботі музеїв, науковці поділилися з педагогами напрацюваннями Інституту за останні роки, продемонстрували нові цікаві засоби для залучення дітей та молоді до вивчення подій Української революції 1917-1921 років, трактували події і факти у контексті системного осмислення сутності української Другої світової.
Учасники семінару отримали наукову, довідникову та публіцистичну літературу, ігри та ігрові засоби.
Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді від імені всіх учасників семінару-практикуму висловлює щиру подяку колективам Національного музею історії України у Другій світовій війні (Генеральний директор – Іван Ковальчук), Українського інституту національної пам’яті (Голова – Володимир В’ятрович), Інституту історії України НАН України (директор – Валерій Смолій), КПНЗ „Київський центр дитячо-юнацького туризму, краєзнавства та військово-патріотичного виховання” (директор – Валентина Стешук) за високо фахову співпрацю та сприяння проведенню заходу.