ІX Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді «Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття»
УМОВИ
проведення ІX Всеукраїнської історико-краєзнавчої конференції учнівської молоді «Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття»
Тільки тим історія належить,
Хто сьогодні бореться й живе
В. Симоненко
І. Вступ
Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді (далі – конференція) є важливою складовою краєзнавчо-дослідницької діяльності закладів освіти. Головним завданням процесу підготовки та проведення конференції є здобуття її учасниками знань про історичні події і факти життя політичних, військових, духовних діячів державотворення на землях сучасної України та формування юними українцями аргументів-відповідей опонентам Української державності на сучасному етапі її розвитку.
Надзвичайно складно і жертовно український народ бореться заради великої, омріяної у віках мети – створення незалежної, суверенної, соборної України. Тривалий процес державотворення приносив у життя нашого народу героїку звитяжних перемог, на окремих територіях піднімалися могутні розвинені державні утворення. Але і століття народних страждань та болю – теж наша історія. Випалюючи вогнем, знищуючи мечем український народ та його самобутність, наші вороги з глибоких віків і до сьогодення, намагаються позбавити нас права мати власну державу, розпоряджатися своєю долею на Богом даній рідній землі.
«Яка біда мене, яка чума косила! А сила знову розцвіла», – у цих поетичних рядках П. Тичини наш біль і велич духу українського народу, його віра та єднання заради кращої долі.
Науково-краєзнавче дослідження історії державотворення на землях сучасної України дає можливість юним краєзнавцям через локальні, регіональні, всеукраїнські та міжнародні події, що відбувалися на наших землях у різні часи, набути власні знання та зробити висновки у пошуку шляхів подолання сучасних проблем зміцнення Української держави, зростання її авторитету та духовної складової державотворення.
Мета та завдання конференції
Метою конференції є виховання дітей та молоді на прикладах громадянської активності, людської гідності та любові до України.
Завдання конференції:
формування української національної та громадянської ідентичності в сучасної учнівської молоді;
формування у підростаючого покоління поваги до історичного минулого та сьогодення свого народу;
дослідження та аналіз державотворчих процесів в Україні від найдавніших часів до сьогодення;
вивчення особливостей державотворчих процесів в окремих регіонах України, розгортання національно-визвольних рухів як передумови становлення єдиної держави;
визначення впливу історичних постатей на процеси державотворення, їхньої ролі і місця у формуванні основ державності;
розкриття значення духовної і матеріальної культури як важливої складової української державності.
ІІІ. Терміни та місце проведення
Конференція відбудеться 28-29 березня 2024 року у онлайн-форматі.
ІV. Організатори конференції
Засновником конференції є Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації за підтримки та сприяння Міністерства освіти і науки України та Національної спілки краєзнавців України.
Безпосередня робота з організації та проведення зазначеного заходу покладається на Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді Міністерства освіти і науки України, Черкаський обласний Центр туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді Черкаської обласної ради (далі – Центр).
Підготовкою до конференції на місцях займаються відповідно органи управління освітою сільських, селищних, міських рад Черкаської області, обласні та Київський міський центри туризму і краєзнавства учнівської молоді за згодою та сприяння департаментів (управлінь) освіти і науки обласних та Київської міської державних адміністрацій.
V. Учасники конференції
Учасниками конференції є здобувачі освіти закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної), позашкільної, фахової передвищої та вищої освіти України, віком до 21 року. Конференція відкрита для учасників з інших країн.
VІ. Тематика роботи секцій
Тематика роботи секцій відповідає загальній темі конференції та завданням, які ставлять перед нею організатори, а саме:
Державотворчі процеси на території сучасної України від найдавніших часів до наших днів, особливості боротьби українців проти поневолення і національно-визвольні рухи;
Історичні постаті в процесі державотворення на українських землях, їх роль і місце у боротьбі за звільнення народу від гніту та зовнішніх посягань, внесок героїв сучасності у формування основ державності України;
Культура як духовна складова пошуку шляхів самоідентифікації українського народу, становлення та розвитку державності на українських землях: зміст, форми та засоби духовної і матеріальної культури;
Історико-краєзнавчі та природні туристсько-рекреаційні об’єкти України, пов’язані з подіями державотворення та історичними постатями.
VІІ. Умови проведення конференції
Конференція проводиться в два етапи:
Перший етап (заочний) – проводиться до 15 березня 2024 року.
Учасники конференції до 1 березня 2024 року проходять електронну реєстрацію, прикріплюючи тези пошуково-дослідницьких робіт, в реєстраційній формі ТУТ
Оргкомітетом проводиться попередній розгляд тез статей пошуково-дослідницьких робіт.
Другий етап – передбачає очне представлення тез пошуково-дослідницьких робіт в режимі онлайн.
Організатори конференції залишають за собою право відбору надісланих матеріалів для їх представлення на конференції.
На очний етап Конференції запрошуються учасники за результатами відбору.
Програма конференції передбачає пленарне засідання та роботу секцій. Регламент: виступ – до 7 хвилин і 3 хвилини для відповідей на запитання.
Посилання на участь у онлайн конференції учасникам та їх керівникам буде надіслано на вказану під час реєстрації електронну адресу до 20 березня 2024 року.
VІІІ. Вимоги до оформлення тез
Вимоги до оформлення тез:
- назва файлу повинна відповідати прізвищу автора або назві учнівського об’єднання;
- тези подаються українською мовою.
Назва тез друкується жирним шрифтом, великими літерами по центру, кегль – 12. Праворуч, відразу після назви роботи, необхідно подати повні відомості про її авторів (прізвище, ім’я, клас, назва закладу освіти, учнівського об’єднання, а також прізвище, ім’я, по батькові, місце роботи та посада керівника роботи). Далі – текст статті.
Текст статті повинен бути набраний в текстовому редакторі Word для Windows, обсяг матеріалу – до 4 сторінок тексту формату А4. Текст тез повинен бути набраний через 1 міжрядковий інтервал, без переносів, шрифт TimesNewRoman, кегль – 14, поля – 2 см, вирівнювання – по ширині сторінки (зразок – додаток 2).
В тезах розкривається актуальність та оригінальність теми, описуються результати пошуково-дослідницької роботи.
Назва файлу зі статтею, що надсилається до оргкомітету, вказується за номером секції та прізвищем автора, зі знаком нижнього підкреслювання ( _ ) між ними, наприклад, 2_Марченко (це означає, що стаття подається у другій секції, а її автор – Марченко).
Статті, які не відповідають вимогам оформлення та тематиці конференції, мають помилки в назві файлу, організаторами розглядатися не будуть.
Кількість наданих матеріалів від районів (міст) Черкаської області, інших регіонів України до заочного етапу конференції необмежена.
Визначені організаторами краєзнавчо-дослідницькі роботи презентуються під час виступу на секційних засіданнях конференції.
ІХ. Нагородження
Учасники конференції нагороджуються грамотами Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді (електронний формат) та збірками тез (PDF – формат), які після завершення конференції можна буде завантажити ТУТ. Організатори конференції залишають за собою право відзначати кращих доповідачів під час роботи секцій конференції дипломами Центру.