Всеукраїнський семінар-практикум директорів
10 – 13 вересня ц.р. на Кіровоградщині проходив Всеукраїнський семінар-практикум директорів обласних та Київського міського центрів туризму і краєзнавства учнівської молоді за темою «Туристсько-краєзнавча діяльність в регіоні в умовах децентралізації влади: співпраця з громадами». Організатори заходу – Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді та комунальний заклад «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» (КЗ «КОЦТКЕУМ») за підтримки управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської ОДА.
Учасники заходу ознайомились зі станом розвитку позашкільної освіти на Кіровоградщині під час відвідувань закладів освіти.
Так, до уваги керівників закладів був представлений педагогічний досвід організації національно-патріотичного виховання учнівської молоді Кіровоградського обласного навчально-виховного комплексу гуманітарно-естетичного профілю та Павлиської загальноосвітньої школи I – III ступенів – ліцею імені В.О.Сухомлинського щодо застосування досвіду великого педагога в сучасній позашкільній освіті.
Учасники семінару-практикуму ознайомилися з конструктивною взаємодією з КЗ «КОЦТКЕУМ» з факультетом менеджменту Льотної академії Національного авіаційного університету що підготовки кадрів для дитячого туризму, військовослужбовцями 3-го полку спеціального призначення, Кіровоградським обласним осередком Української федерації хортингу з питань військово-патріотичного виховання учнівської молоді, з Кіровоградською МАН в рамках організації пошуково-дослідницької роботи.
Під час проведення семінару-практикуму відбулось відкриття філії КЗ «КОЦТКЕУМ» у м. Світловодську.
Була продемонстрована робота гуртків КЗ «КОЦТКЕУМ» «Хортинг», «Вітрильний туризм», який працює на базі яхтклубу м. Світловодська. Крім того, гуртківці закладу відтворили історичну реконструкцію часів Козацької доби в в музеї-заповіднику «Гайдамацька Січ».
Директори закладів ознайомилися з туристсько-рекреаційними можливостями м. Кропивницького та Онуфріївського, Світловодського, Кіровоградського, Знам’янського районів, що в подальшому сприятиме організації екскурсійних поїздок вихованців закладів; відвідали Державний музей-заповідник І. Карпенка-Карого «Хутір Надія», переглянули виставу Вінницького обласного українського академічного музично-драматичного театру ім. М.К.Садовського «KVITKA. Пісня наяву й у снах» в Кіровоградському академічному українському музично-драматичному театрі ім.М.Л.Кропивницького.
Підведення підсумків семінару-практикуму, обговорення подальшого розвитку туристсько-краєзнавчого напряму позашкільної освіти, національно-патріотичного виховання дітей та молоді відбулося в КЗ «КОЦТКЕУМ», де колектив закладу продовжив ознайомлення з перспективними напрямами своєї роботи.
#УДЦНПВ #dzhura #патріотичневиховання #краєзнавство #ШВД #спортивнийтуризм #позашкільна_освіта