«Мій рідний край, моя земля очима сучасників»
ШАНОВНА КРАЄЗНАВЧА РОДИНО!
До 16 жовтня 2023 року триває реєстрація учасників ХІV Всеукраїнської краєзнавчої конференції учнівської молоді «Мій рідний край, моя земля очима сучасників». Форма реєстрації робіт.
Умови проведення ХІV Всеукраїнської краєзнавчої конференції учнівської молоді
«Мій рідний край, моя земля очима сучасників»
1.Загальні положення
ХІV Всеукраїнська краєзнавча конференція учнівської молоді «Мій рідний край, моя земля очима сучасників» (далі – Конференція) проводиться з метою виховання поваги та бережливого ставлення до історико-культурної спадщини українського народу, природи рідного краю.
Завданнями Конференції є:
залучення учнівської молоді до пошуково-дослідницької діяльності;
поширення досвіду з організації пошуково-дослідницької роботи з учнями та вихованцями закладів освіти;
підтримка обдарованих юних краєзнавців, сприяння їх самореалізації та стимулювання подальшої творчої діяльності;
поповнення інформаційного банку даних краєзнавчих об’єктів.
2. Місце та час проведення Конференції
Захід проводиться 10 – 12 листопада 2023 року режимі on-line на платформі Zoom-конференції.
3.Керівництво Конференцією
Загальне керівництво підготовкою Конференції здійснюють департамент освіти і науки Миколаївської обласної військової адміністрації та Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді.
Безпосередня відповідальність за підготовку та проведення заходу покладається на Миколаївський обласний Центр національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді.
4.Учасники Конференції
До участі в Конференції запрошуються учні, вихованці та студенти закладів загальної середньої, позашкільної, фахової перед вищої та вищої освіти України, віком до 21 року. Конференція відкрита для учасників з інших країн.
5.Порядок проведення та програма Конференції
Конференція проводиться в два етапи:
перший етап – (заочний) проводиться до 16 жовтня поточного року. Оргкомітетом проводиться попередній розгляд статей про пошуково-дослідницькі роботи;
другий етап – передбачає доповідь про пошуково-дослідницькі роботи в режимі on-line на платформі Zoom-конференції.
Коди доступу буде надано в листі запрошенні.
Конференція передбачає роботу секцій за такими напрямами краєзнавчих досліджень:
- Історичне краєзнавство;
- Археологічне краєзнавство;
- Етнографічне краєзнавство;
- Екологічне краєзнавство;
- Географічне краєзнавство та геологія;
- Культура рідного краю та музейна справа. 6.Умови участі у Конференції
6.1. Умови участі в заочному етапі Конференції.
6.1.1. Учасники Конференції до 16 жовтня 2023 року мають пройти електронну реєстрацію та надати організаторам статті про пошуково-дослідницькі роботи, які прикріплюються в реєстраційній формі за посиланням: https://forms.gle/n3qMDYrDgp1JXtaM8
6.1.2. Статті про пошуково-дослідницькі роботи учасників з України виконуються українською мовою. Учасники з інших країн можуть подавати статті англійською мовою.
Вимоги до оформлення статті про пошуково-дослідницьку роботу: обсяг до 5-х сторінок формату А4.
На першому рядку по центру великими літерами вказується назва статті про пошуково-дослідницьку роботу, нижче, з лівого краю – дані про виконавців. Кегль – 12, курсивом, інтервал – 1 (прізвище, ім’я учнів, вихованців, клас, назва об’єднання учнів, повна назва закладу освіти із зазначенням району та області), дані про керівника пошуково-дослідницької роботи (прізвище, ім’я, по батькові повністю, посада), далі через два рядки – текст статті.
Текст статті повинен бути набраний в текстовому редакторі Word для Windows, гарнітура шрифту Times New Roman, кегль – 14, міжрядковий інтервал – одинарний, без переносів, усі поля – 1,5 см, вирівнювання – по ширині сторінки (зразок – додаток 1).
У статті розкривається актуальність та оригінальність теми, різноманітність та доцільність використаних джерел, методів пошуку та дослідження, обґрунтовується суспільно-корисне значення роботи, описуються основні результати пошуково-дослідницької діяльності.
Назва файлу зі статтею, що надсилається до оргкомітету, – за номером секції та прізвищем автора, з знаком нижнього підкреслювання ( _ ) між ними, наприклад, «1_Іваненко» (це означає, що стаття подається до участі у першій секції (1) «Історичне краєзнавство», а її автором є Іваненко).
Статті, які не відповідають вимогам оформлення та тематиці конференції, мають помилки в назві файлу, організаторами не розглядаються.
6.1.3. Кількість наданих матеріалів від територіальних громад Миколаївської області та інших регіонів України до заочного етапу Конференції не обмежена.
6.2. Умови участі в очному етапі Конференції.
6.2.1. На очний етап Конференції запрошуються учасники за викликом організаторів.
6.2.2. Програма Конференції передбачає доповідь учасників про пошуково-дослідницькі роботи по секціях.
Доповідачам надається до 7 хвилин для виступу. Учасники матимуть можливість демонстрації екрану для показу презентації (світлин, слайдів, карт, схем, діаграм, археологічних та етнографічних знахідок тощо). Звертаємо увагу, що для забезпечення ефективної роботи, презентація не повинна містити відео та аудіо матеріалів, анімації й активні посилання.
7.Підбиття підсумків
Підсумки роботи Конференції підбиваються у відповідних секціях та оголошуються на закритті заходу.
Додаток 1
Зразок оформлення статті
Інженерні ідеї Скаржинського
Іваненко Павло, учень 9 класу Миколаївського ліцею № 3 Миколаївської міської ради Миколаївського району миколаївської області.
Керівник: Іваненко Павло Петрович, вчитель історії Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 Миколаївської міської ради.
Побужжя надзвичайно цікаве для дослідження з різних галузей науки.
Географа зацікавить ділянка від Мигії до Олександрівки, де майже на протязі 40 кілометрів, Буг тече в крутих кам’янистих берегах, створюючи вузьку каньйоноподібну долину з величними гранітними скелями, порожистим руслом, вирами й островами. ….