З 12 по 15 вересня на базі табору «Сонячний» Волинського обласного центру туризму, спорту та екскурсій відбулися Міжнародні змагання зі спортивного туризму серед юніорів «Волинь»,
З 12 по 15 вересня на базі табору «Сонячний» Волинського обласного центру туризму, спорту та екскурсій відбулися Міжнародні змагання зі спортивного туризму серед юніорів «Волинь»,
організовані Міжнародною федерацією спортивного туризму, Федерацією спортивного туризму України, Українським державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді, управлінням освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації та Волинським обласним Центром туризму, спорту та екскурсій.
У змаганнях взяли участь 15 команд з Білорусі, Литви, Росії, міст та областей України. Протягом трьох днів понад 90 спортсменів-туристів змагались за першість на дистанціях з пішохідного туризму та комбінованому туристському маршруті, який включав елементи водного, велосипедного, пішохідного, гірського туризму, орієнтування на місцевості. Організаторами змагань були підготовлені цікаві та досить непрості дистанції, на яких кожен спортсмен особисто мав змогу продемонструвати спортивну та технічну підготовку, а передові інформаційні технології, які застосовувались на змаганнях, дозволяли учасникам відразу побачити не тільки свій результат, а й місце в рейтинговій таблиці.
Найважчими для учасників були змагання на комбінованій дистанції туристського маршруту, яка проходила у лісовому масиві с. Гаразджа Луцького району. Спортсменам потрібно було подолати близько 8 км, у ході яких набрати якомога більше балів за подолання перешкод. Кращі результати у даному виді продемонстрували українські команди – Луцький міський центр туризму і краєзнавства учнівської молоді, Рівненська станція юних туристів та Міжнародний центр дитячо-юнацького туризму (м. Київ). А на особисто-командній «Смузі перешкод» третього дня змагань лідерами виявились спортсмени Росії – Московської станції юних туристів.
У загальному заліку переможцями Міжнародних змагань стала команда Рівненської станції юних туристів, друге місце у спортсменів Міжнародного центру дитячо-юнацького туризму (м. Київ) і третє у представників Росії (м. Москва). Серед країн очолює турнірну таблицю Україна, на другій сходинці – Росія і замикає трійку лідерів – Білорусь.
Чемпіонами та призерами в особистому заліку за підсумками трьох днів змагань стали: серед дівчат – Кудряшова Екатерина (Москва, Росія), Ругіле Стакенайте (Рагувос, Литва) та Марина Євсікова (Москва, Росія); серед юнаків – Георгій Романов (Київ, Україна), Євгеній Веселов (Брест, Білорусь) та Сергій Кордонець (Рівне, Україна).
Переможці та призери змагань отримали грамоти Міжнародної федерації спортивного туризму, Федерації спортивного туризму України, управління освіти і науки Волинської облдержадміністрації, дипломи Волинського обласного центру туризму, спорту та екскурсій, кубки, медалі та призи. Крім того, кожній делегації були вручені пам’ятні сувеніри. Незабутні враження про волинський край залишаться у школярів з інших держав після цікавої та пізнавальної екскурсії вулицями «Старого міста» та відвідин Луцького замку.
В підсумку заходу представники іноземних делегацій та українських команд відзначили високий рівень організації , цікаву форму проведення особистих змагань у спортивному туризмі, обмінялись досвідом роботи з питань дитячого туризму та активного відпочинку.