Використання ресурсів закладів позашкільної освіти туристсько-краєзнавчого профілю в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами
На виконання п. 55 Плану семінарів-практикумів для педагогічних працівників закладів позашкільної освіти на 2019 рік, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 21.11.2019 № 1292 (із змінами) Українським державним центром національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді та Комунальним закладом «Харківська обласна станція юних туристів» за сприяння та підтримки Міністерства освіти і науки України та Департаменту освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації 19 – 21 листопада ц.р. у Харківській області проведений Всеукраїнський семінар-практикум педагогічних працівників обласних та Київського міського центрів туризму і краєзнавства учнівської молоді за темою «Використання ресурсів закладів позашкільної освіти туристсько-краєзнавчого профілю в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами».
Відкривали захід Карпова Лариса Георгіївна – директор Департаменту освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації та Неділько Сергій Вікторович – директор Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді.
Карпова Лариса Георгіївна ознайомила учасників семінару-практикуму з розвитком інклюзивного освітнього середовища в Харківській області, Коваленко Вікторія Євгенівна, завідувачка кафедри здоров’я людини, реабілітології і соціальної психології Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди, кандидат психологічних наук – з науково-теоретичними засадами інклюзивної освіти.
Педагоги закладів позашкільної освіти туристсько-краєзнавчого профілю відвідали Комунальний заклад «Харківська школа імені В. Короленка» (директор Білоусов Олександр Миколайович), де ознайомились з системою роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, проведенням екскурсій та організацією роботи музею закладу як засобів національно-патріотичного виховання та соціалізації дітей з вадами зору, відвідали музей історії школи.
У Комунальному закладі «Куп’янська спеціальна школа» Харківської обласної ради (директор Пушкар Наталія Борисівна) презентований досвід колективу щодо організації корекційно-компенсаторного навчання та формування соціально-адаптованої, морально зрілої, життєво компетентної особистості, створення сприятливих умов для розвитку кожної дитини, стимулювання її творчого зростання. Учасники заходу разом з дітьми взяли участь у роботі творчих майстерень з виготовлення міні-панно в техніці «стрінг-арт», листівок в техніці декоративного розпису, плаского геометричного різьблення по дереву, виготовлення виробів з металу, сувенірного магніту з холодного фарфору, бутоньєрки з фоамірану. Під час відвідування шкільного етнографічного музею «Українська світлиця» C. Недільком був вручений Диплом зразкового музею.
Крім того, педагоги-позашкільники ознайомились з досвідом роботи громади м. Чугуєва з надання освітніх та соціальних послуг дітям з особливими освітніми потребами (начальник управління освіти Чугуївської міської ради Проценко Марина Володимирівна). До уваги учасників заходу була представлена робота Чугуївського інклюзивно-ресурсного центру (директор Оринко Марина Олександрівна) та Центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Шанс» (директор Лисенко Олександр Сергійович) Чугуївської міської ради, презентований досвід співпраці Чугуївського центру туризму і краєзнавства учнівської молоді (директор Лисенко Сергій Валентинович) та Чугуївського інклюзивно-ресурсного центру, Харківської обласної станції юних туристів (директор Редіна Валентина Андріївна) щодо залучення дітей з особливими освітніми потребами до масових краєзнавчих заходів та екскурсій тощо.
За наслідками роботи семінару-практикуму прийняті методичні рекомендації щодо використання можливостей дитячо-юнацького туризму і краєзнавства в інклюзивному освітньому середовищі. Усі учасники заходи отримали сертифікати про підвищення кваліфікації з питань інклюзивної освіти.
#УДЦНПВ #dzhura #патріотичневиховання #краєзнавство #ШВД #спортивнийтуризм #позашкільна_освіта