Відбувся Всеукраїнський конкурс екскурсоводів «Край, в якому я живу»
23-24 березня 2023 року Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді спільно з Комунальним закладом Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» провели ІІ тур Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв закладів освіти «Край, в якому я живу».
На відкритті конкурсу учасників привітали Вадим Овчаренко, начальник відділу позашкільної освіти та виховної роботи Міністерства освіти і науки України, Олександр Реєнт, голова Національної спілки краєзнавців України, заступник директора Інституту історії України НАН України, член-кореспондент НАН України, Олександр Міхно, директор Педагогічного музею Академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, Алла Радзівілл, виконуюча обов’язки директора Комунального закладу Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» і Дмитро Омельченко, заступник директора Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді.
На ІІ тур конкурсу надійшли 52 презентації та описи екскурсій музеїв закладів освіти з 21 області України та м. Києва за наступними змістовними напрямами: військово-історичні музеї – 18; краєзнавчі музеї – 17; літературні музеї – 17.
Учасники конкурсу – юні екскурсоводи музеїв розповіли про свою діяльність із збереження історико-культурної спадщини українського народу, продемонстрували практичні навички екскурсійної роботи, знання форм і засобів демонстрації об’єктів показу, володіння науковою, краєзнавчою та музейною термінологією.
У вітальному слові Олександр Міхно зазначив: «Екскурсовод – це вправний оратор, це талант, це покликання, це особлива творча робота. Переконаний, що жоден штучний інтелект чи аудіо гід не замінить уповні людської взаємодії, живого спілкування та емоцій прямої комунікації». І це довили учасники. Під час конкурсу члени журі, присутні на конкурсі педагоги та науковці стали свідками акторської майстерності юних екскурсоводів.
З результатами конкурсу можна ознайомитися за посиланням:
Інформація про II тур Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв закладів освіти «Край, в якому я живу» (Додаток № 2 до наказу УДЦНПВКТУМ від 24.03. 2023р. № 28-А)
Вітаємо переможців, призерів і зичимо нових успіхів!
Нових творчих пошуків і знахідок вам, дорогі юні друзі, шановні педагоги – організатори музейної справи, будьте успішними у досягненні своєї мети задля своєї батьківщини і України!