Дистанційні змагання з в’язання вузлів
Український державний центр національно-патріотичного виховання краєзнавства і туризму учнівської молоді розпочинає Всеукраїнські дистанційні змагання з в’язання вузлів. Запрошуємо до участі всіх бажаючих.
Перше завдання буде оприлюднено 7 квітня 2022 року тут, на сайті УДЦНПВКТУМ.
Умови змагань!
- Загальні положення
Всеукраїнські дистанційні змагання з в’язання вузлів (далі – Змагання) проводяться відповідно до цих умов та Технічного регламенту проведення спортивних змагань зі спортивного туризму зі спортивної дисципліни – Дистанція пішохідна (в частині вимог до в’язання вузлів).
Основними завданнями Змагань є:
- патріотичне виховання молоді, підготовка до служби в Збройних Силах України;
- психологічна підтримка учасників в умовах воєного стану
- підвищення рівня туристсько-спортивної майстерності юних туристів України;
- визначення найсильніших туристів-спортсменів.
Організацію та проведення змагань здійснює Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді (далі – УДЦНПВКТУМ) та призначена ним суддівська колегія.
- Місце та час проведення Змагань
Змагання проводяться дистанційно (з використанням мережі Інтернет) протягом квітня – травня 2022 року.
- Учасники змагань
В змаганнях можуть брати всі бажаючі. Кількість учасників від організації (закладу освіти, клубу тощо), населеного пункту, регіону не обмежена.
Вікові групи учасників змагань:
Наймолодші – 2010 рік народження та молодше
Молодший вік – 2008-2009 рік народження
Середній вік – 2006-2007 рік народження
Старший вік – 2004-2005 рік народження
Еліта – 2002-2003 рік народження
В разі, якщо в змаганнях у віковій групі взяло участь менше 8 учасників, суміжні групи за рішенням організаторів можуть бути об’єднані.
- Програма та порядок проведення змагань
Змагання відбуваються дистанційно. Один раз на три-чотири дні на сайті https://patriotua.org буде розміщуватися завдання, що визначатиме вузол, який мають зав’язати учасники, та дату завершення прийому матеріалів з в’язання вказаного вузла. Відеозапис, що показує в’язання вказаного вузла має бути надісланий не пізніше 23:00 (за київським часом) визначеної дати.
Для участі у змаганнях кожен учасник надсилає на електронну пошту vuzlik.ua@gmail.com лист, у якому має бути зазначено прізвище, ім’я, стать, вік (повністю – дата, місяць, рік), назва вузла, а також додано відеозапис (посилання на відео). В темі листа учасник вказує вікову групу , до якої належить учасник, та назву вузла.
Вимоги до безперервного відеозапису в’язання вузла, що надсилає учасник:
- на початку запису має бути показано загальний вигляд робочого місця (місце де будете в’язати, секундомір, мотузку чи мотузки для в’язання).
- Після цього учасник самостійно запускає секундомір та починає в’язати вузол.
- Після закінчення в’язання вузла учасник самостійно зупиняє секундомір та показує його показання (час, зафіксований секундоміром).
- Після цього без зупинки запису здійснюється зйомка вузла, який зав’язаний. Вузол має бути відзнятий з декількох ракурсів, щоб продемонструвати наявність контрольних вузлів, відсутність перехрещення, довжину кінців, дотримання інших вимог тощо.
- Документація та строки її подання
Направлення першого листа з відеозаписом в’язання вузла є поданням заявки на участь в змаганнях та, одночасно, є згодою з умовами проведення та згодою на зберігання та обробку персональних даних, наданих організаторам (прізвище, ім’я, дата народження) для підведення підсумків змагань. З міркувань безпеки загальні протоколи будуть оприлюднені з зазначенням імені учасника та першої літери прізвища.
Учасникам, які займуть 1-3 місця в загальному заліку, перед нагородженням може бути запропоновано надати фотокопію чи сканкопію документу, що підтверджує особу та вік учасника.
- Підведення підсумків та нагородження переможців
Визначення результатів змагань з в’язання кожного вузла буде проводитись за найменшою сумою часу, витраченого на в’язання вузла та штрафного часу (за наявності).
Штрафи, які запроваджуються:
Незав’язаний чи неправильно зав’язаний вузол – 3 хвилини.
Порушення під час в’язання (перехрещення мотузок у вузлі, незатягнутий вузол, недостатня довжина кінця мотузки тощо) – 30 секунд.
Ураховуючи особливості умов проведення змагань, при в’язанні вузлів для з’єднання мотузок різного діаметру та схоплюючих вузлів можуть використовуватися мотузки без врахування вимог до їх діаметру.
Загальні результати конкурсу будуть визначатися за сумою визначеної для кожної вікової групи кількості кращих результатів в’язання окремих вузлів.
Кількість залікових вузлів:
Наймолодший та молодший вік – 5 вузлів.
Середній вік – 7 вузлів.
Старший вік та група «Еліта» – 9 вузлів.
- Нагородження
Учасники (окремо серед дівчат та хлопців), які посіли I – III місця у в’язанні кожного вузла у кожній віковій групі (чи об’єднаній групі у разі їх об’єднання відповідно до розділу 3 Умов) нагороджуються дипломами УДЦНПВКТУМ.
Учасники (окремо серед дівчат та хлопців), які посіли I – III місця у загальному заліку Змагань в кожній віковій групі (чи об’єднаній групі у разі їх об’єднання відповідно до розділу 3 Умов) нагороджуються дипломами УДЦНПВКТУМ та медалями.
Попередній перелік вузлів, що будуть запропоновані учасникам
Вузол 1. Прямий
Вузол 2. Грепвайн
Вузол 3. Зустрічна вісімка
Вузол 4. Академічний
Вузол 5. Брамшкотовий
Вузол 6. Провідник вісімка
Вузол 7. Серединний провідник (батерфляй, австрійський провідник)
Вузол 8.Булінь
Вузол 9. Удавка
Вузол 10. Стремено
Вузол 11. Штик
Вузол 12. Схоплюючий (Прусіка)
Вузол 13. Австрійський схоплюючий (Маршалла)
#УДЦНПВ #спорт #спортивний_туризм #позашкілля #позашкільна_освіта