”Військовий терен – Джура Оборонець”. Вебінар 6
КОНКУРС «ТЕРЕНОВА ГРА»
4 лютого 2021 року був проведений ШОСТИЙ навчальний вебінар з Циклу «Військовий терен – Джура Оборонець» до Дня Героїв Крут. Даний вебінар про КОНКУРС «ТЕРЕНОВА ГРА».
Головний тренер – Юрій Пустовій – керівник експертної групи національно-патріотичного виховання Директорату вшанування пам’яті та формування позитивного образу ветерана Міністерства у справах ветеранів України, головний ОТАМАН ІІІ етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») для старшої вікової групи.
Теренова гра – класична тактично-командна гра на визначеному терені із виконанням певного «бойового» завдання. Умови проведення визначає суддівська колегія та повідомляє їх учасникам не менше ніж за добу до проведення гри (наприклад – боротьба за прапор, захоплення або оборона позицій, виявлення і ураження супротивника на час та інше). Під час гри використовується спеціальна зброя (лазертаг пейнтбол) або пов’язки – липучки на руки для системи «вбитий-живий».
Гра є не заліковою, але обов’язковою на Всеукраїнському етапі проведення гри «Джура». Хоча на І та ІІ етапах проведення теренової гри вона може бути заліковим, за потреби, при умові обов’язково погодження з організаційним комітетом. Основною ідеєю гри є не визначення переможців, а надання можливості кожному джурі відчути роботу в команді.
На вебінарі було розказано про види теренових ігор (відмінності, «плюси» та «мінуси» того чи іншого виду) та дотримання безпеки при їх проведенні, демонструючи при цьому відеоряд таких ігор.
При проведенні теренової гри дуже важливо:
- чітко та детально розробити сценарій гри ( кількість учасників, рівність умов, вимоги до учасників, спорядження/обладнання, організація суддівства, відзначення переможців тощо);
-
проведення обов’язкового загального інструктажу та нагадування основних його елементів безпосередньо перед самим початком гри вже конкретно для команд;
-
дотримання безпечних умов проведення (підготовка безпечного місця проведення, необхідного спорядження, детального доведення схеми гри та її завдань до учасників, забезпечення захисним спорядженням джур та суддів, належне медичне обслуговування тощо);
-
вибір місця проведення (бажано пересічна місцевість не менше 300х300м, на якій є можливість укриття та «схованок»).
Територія залежить від виду проведення гри:
- визначення часу проведення гри (час визначається суддівською колегією відповідно до визначеного сценарію від 20-ти хвилин до 2-х годин в разі, якщо не залучені одночасно всі рої підсумкового етапу);
-
підбір суддівської колегії (кількісний склад залежить від сценарію проведення гри);
-
кількісний склад рою (рій бере участь у повному складі);
-
форма одягу (військова. Обов’язковим елементом є головний убір);
-
робота рою (рій може діяти самостійно або ж у складі загону. Ройовий сам визначає завдання джурам);
-
оцінювання результатів (на що звертати увагу та як краще це робити, зокрема, при однаковому наборі балів).
-
можливе використання піротехнічних засобів при завчасному повідомленні учасників про це.
Після теоретичного викладення матеріалу було багато запитань до головного тренера та відповідей! Юрій Пустовій провів вебінар «на одному диханні», коли дві години «пролетіли» дуже швидко, бо багато цікавої, змістової, послідовної інформації.
Організатори вебінарів: Міністерство у справах ветеранів України, Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді та громадська спілка «Всеукраїнське об’єднання військово-патріотичних організацій».
Слідкуйте за новинами! #УДЦНПВ #dzhura_2021 #ВОВПО #вебінар_джура