Третій Форум українських патріотичних справ «Ми – Українці!»
Третій Форум українських патріотичних справ «Ми – Українці!»
1-3 грудня 2017 року відбувся Третій Форум українських патріотичних справ «Ми – Українці!».
1 грудня відкривали ІІІ Форум з виступами та привітаннями: Павло Хобзей – заступник Міністра освіти і науки України, Микола Величкович – перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму, секретар Міжфракційного депутатського об’єднання «За національно-патріотичне виховання вітання», Тарас Гребеняк – голова Правління Міжнародної благодійної установи «Центр національного відродження», Володимир В’ятрович – голова Українського інституту національної пам’яті, який виступив із доповіддю «УПА. Слід в історії».
На пленарному засіданні були заслухані наступні теми:
Еколого-патріотична гра «Паросток» (Володимир Вербицький – доктор педагогічних наук, директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді);
Інформація про стан виконання рішень попередніх форумів (доповідач Тарас Ронзістий – директор Міжнародної благодійної установи «Центр національного відродження»);
Національно-патріотичне виховання в дії (доповідач Іван Бех – доктор психологічних наук, професор, дійсний член НАПН України, директор Інституту проблем виховання НАПНУ );
Створення ефективної системи обороноздатної держави і суспільства починаючи з шкільної системи військово-патріотичного виховання (доповідач Юрій Сиротюк – депутат Київської міської ради, директор Недержавного аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень»);
Взаємодія Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького і державних органів влади регіону в сфері національно-патріотичного виховання молоді (доповідач Л.І. Полякова – доцент кафедри історії, кандидат історичних наук, куратор з національно-патріотичного виховання Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького);
Національно-патріотичне виховання в системі освіти (доповідач Анатолій Грива – головний спеціаліст відділу спеціальної освіти департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України);
100 років Української революції та національно-визвольної боротьби Українського народу: уроки історії в контексті сучасності та національно-патріотичної освіти (доповідач Павло Гай-Нижник – доктор історичних наук, завідувач відділу історичних студій Науково-дослідного інституту українознавства МОН України);
Перспектива розвитку гри «Джура». Формування національної свідомості та ідентичності через гру «Джура». Нові перспективи розвитку гри (доповідач Сергій Неділько – директор Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді);
Зарубіжний досвід патріотичного виховання та можливості його адаптації в Україні (доповідач Іван Волик – завідувач сектору національно-патріотичного виховання ДНУ «Інституту модернізації змісту освіти» та Лариса Дейдиш – завідувач сектору змісту позашкільної освіти та гурткової роботи ДНУ «Інституту модернізації змісту освіти»);
Реалізація концепції національно-патріотичного виховання в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини (доповідач О.В. Гнатюк – відповідальна за стажування студентів та керівник педагогічних практик по університету, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри фізики і астрономії та методики їх викладання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини);
Національно-патріотичне виховання як напрям освітньо-виховної діяльності Державного підприємства «Український дитячий центр «Молода гвардія».
У роботі Форуму працювало 10 секцій: «Українська революція: презентація Збірки методичних рекомендацій та Історичний турнір», «Творча майстерня тренерів з національно-патріотичного виховання (за програмою «З Україною в серці»)», «Наукове та навчально-методичне забезпечення військово-патріотичного напряму позашкільної освіти», «Усна історія як інструмент національно-патріотичного виховання», «Студентська педагогічна практика як ефективний інструмент національно-патріотичного виховання учнівської молоді», «Гра «Джура» як системна форма комплексної роботи з національно-патріотичного виховання учнівської молоді: фізичний та військово-патріотичний аспекти», «Роль, місце і організація гурткової роботи в системі національно-патріотичного виховання молоді», «Гра «Джура» як системна форма комплексної роботи з національно-патріотичного виховання учнівської молоді: державницький та національно-патріотичний аспекти», «Практична еколого-натуралістична виховна робота в закладах освіти на прикладі Всеукраїнської дитячо-юнацької еколого-патріотичної гри «Паросток»», «Проблеми формування системи національно-патріотичного виховання в державі та шляхи їх розв’язання», «Участь громадських організацій у поширенні дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).
За результатом роботи Форуму була розроблена резолюція із пропозиціями до органів влади різних рівнів і громадських організацій.