Семінар заступників директорів з навчально-методичної роботи центрів туризму і краєзнавства учнівської молоді, станцій юних туристів на Харківщині
13 – 15 листопада у м. Харкові відбувся семінар-практикум заступників директорів з навчально-методичної (науково-методичної) роботи обласних та Київського міського центрів туризму і краєзнавства учнівської молоді за темою «Організація науково-методичної роботи в закладі позашкільної освіти: стан, проблеми та перспективи».
Захід проводився Українським державним центром національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді спільно з комунальним закладом «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської обласної ради за сприяння Департаменту освіти і науки Харківської ОДА. Семінар-практикум проводився з метою подальшого підвищення рівня навчально-методичної роботи в закладах позашкільної освіти, що є запорукою розвитку професійної компетентності педагога-позашкільника та формування компетентностей вихованців.
Пленарне засідання, що проводилось в Харківському національному університеті імені В.Н.Каразіна, відкрили Ігнатьєв В.В., заступник директора Департаменту освіти і науки Харківської ОДА та Савченко Н.В., заступник директора з методичної роботи Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді. Наукові працівники Харківських вишів – Національного університету імені В.Н.Каразіна, Державної академії культури, Університету міського господарства імені О.М.Бекетова та Академії дизайну і мистецтв на прикладі роботи Харківської обласної станції юних туристів висвітлили питання співпраці закладів позашкільної та вищої освіти, що є невід’ємною складовою навчально-методичної та науково-методичної роботи.
Учасники семінару-практикуму ознайомились із системою науково-методичної роботи та навчально-методичною базою Харківської обласної станції юних туристів, засадами розвитку професійної компетентності педагогів закладу, їх методичними напрацюваннями, презентаціями з досвіду роботи керівників гуртків, взяли безпосередню участь у майстер-класі по виготовленню ляльки-мотанки, краєзнавчому STEM-квесті «Ми харків’яни, нам є чим пишатись» та у практичному занятті з орієнтування на місцевості тощо.
На завершення семінару-практикуму відбувся круглий стіл з питань подальшого розвитку навчально-методичної та науково-методичної роботи закладів позашкільної освіти туристсько-краєзнавчого напряму, удосконалення форм і методів туристсько-краєзнавчої роботи з учнівською молоддю, національно-патріотичного виховання юних громадян України.