Семінар відповідальних на національно-патріотичне виховання
Всеукраїнський семінар педагогічних
працівників – відповідальних на національно-патріотичне виховання
Актуальність національно-патріотичного виховання громадян, особливо дітей та молоді, зумовлюється сучасними викликами, що стоять перед Україною і вимагають подальшого вдосконалення. Так, 17 грудня 2019 року Українським державним центром національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді (в Молодіжному центрі громадянської освіти) відбувся Всеукраїнський семінар педагогічних працівників-відповідальних за національно-патріотичне виховання в обласних закладах позашкільної освіти, членів обласних штабів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») (далі – Гра). Участь у семінарі прийняли близько 50-ти осіб з різних регіонів України.
Демедюк Юрій, керівник експертної групи з питань позашкільної освіти директорату інклюзивної та позашкільної освіти Міністерства освіти і науки України, звернувся до присутніх з вітальним словом та окреслив основні бачення МОНу в процесі національно-патріотичного виховання.
Рондзістий Тарас, директор МБУ «Центр національного відродження», розповів учасникам семінару про сучасний стан та перспективи розвитку Гри та участь громадських організацій у діяльності штабів.
Директор УДЦНПВКТУМ, Неділько Сергій, нагадав присутнім про нормативно-правову базу гри «Джура», результати роботи першого засідання Головного штабу. Акцентував увагу на співпраці в організації Гри з державними органами, структурами та військовими.
Найбільше запитань в учасників семінару було під час виступу Пустовія Юрія, керівника гуртків УДЦНПВКТУМ, керівника ГС ВОВПО, про особливості проведення ІІІ (Всеукраїнського) етапу гри «Джура» у старшій віковій групі у 2020 році.
Оскільки, курінь – це структурна основа гри «Джура» і нині йде активне взяття їх на облік, то Марченко Тетяна, методист відділу національно-патріотичного виховання УДЦНПВКТУМ, детально розповіла про особливості створення куренів та подачу необхідної документації для цього.
Протягом 2018-2019 рр. на Всеукраїнському рівні було проведено 5 Шкіл виховників Джур, в яких взяли участь 142 особи. З них- 41представник (за підсумками роботи та поданням звітів) – отримали сертифікати виховників та тренерів. Саме ці представники нині проводять навчання в різних регіонах України. Так, на даному семінарі, досить цікавим було представлення досвіду організації та проведення Шкіл виховників Джур (далі –ШВД) в Київській області. Методист КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» Дюдя Людмила презентувала проведення даної роботи та ознайомила з планами Київської області у проведенні ще 6-ти подібних заходів у 2020 році.
Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра “Сокіл” (“Джура”) – це системна форма національно-патріотичного виховання дітей та молоді. Семінари педагогічних працівників – відповідальних за національно-патріотичне виховання – це важлива складова в організації зазначеної системи.
#УДЦНПВ #dzhura #патріотичневиховання #краєзнавство #ШВД #спортивнийтуризм #позашкільна_освіта