Семінар-практикум в Івано-Франківській області
29 – 30 жовтня 2021 року з метою ознайомлення з системою роботи Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді (ІФОДЦТКУМ) відбувся семінар-практикум для працівників УДЦНПВКТУМ.
ІФОДЦТКУМ – один з найбільших закладів позашкільної освіти України, що має найрозгалуженішу структуру: у складі закладу 9 філій, 5 дитячих туристських баз, спортивно-оздоровчий туристичний центр міжнародного співробітництва дітей та юнацтва та навчально-тренувальний центр.
У закладі працює 191 педагогічний працівник (41 – основні працівники, 150 – сумісники), серед яких – 4 заслужених працівників освіти України, 1 доктор філософських наук, 13 кандидатів наук, 3 майстри спорту, 15 кандидатів у майстри спорту, 4 спортивні судді національної категорії. 16 працівників закладу – колишні вихованці. Середній вік працівників – 43 роки.
У 2020 році за заслуги перед українським народом колектив закладу нагороджений Грамотою Верховної Ради України.
З основними напрямами роботи закладу учасників-семінару-практикуму ознайомив Косило М.Ю., директор ІФОДЦТКУМ. Була презентована освітня робота (в закладі працює 223 гуртки, в яких навчається 3600 гуртківців) навчально-методична робота центру (зокрема, підготовка програми гуртків «Воєнно-історичне краєзнавство», «Туристичне краєзнавство», «Релігійне краєзнавство», «Основи етнопсихології»), висвітлені питання паспортизації гуртків, проведення змагань під час проведення походів тощо.
Під час пленарного засідання відбулось онлайн-включення всіх керівників структурних підрозділів ІФОДЦТКУМ.
До уваги учасників семінару–практикуму був представлений досвід роботи ІФОДЦТКУМ та філій з інклюзивного навчання дітей, проведення гри «Сокіл» («Джура»), змагань з різних видів туризму та спортивного орієнтування, проведення Дня туризму в школах, обладнання штучних скеледромів та придбання спортивного спорядження завдяки грантовим проєктам, запровадження модуля «Туризм» на уроках фізкультури в закладах загальної середньої освіти, паспортизації туристських полігонів, на яких проводяться масові заходи для дітей, започаткування всеукраїнської краєзнавчо-етнологічної конференції тощо.
Працівники закладу ознайомились з системою роботи дитячих туристських баз ІФОДЦТКУМ, які щороку відвідує 1,5 – 2 тисячі дітей, та навчально-тренувального центру «Магура» в м. Ворохта, зокрема з питання підготовки кадрів на прикладі участі в проєкті «SWIFT: Карпатська пошуково-рятувальна служба».
На базі Коломийського педагогічного коледжу відбувся методичний діалог з питань підготовки педагогів до туристсько-краєзнавчої, виховної діяльності з молоддю, представлений педагогічний досвід роботи щодо співпраці ІФОДЦТКУМ з творчими спілками Коломийщини.
Учасники семінару-практикуму відвідали Історико-краєзнавчий музей Степана Бандери та Хресто-Возвиженський чоловічий монастир «Скит Манявський».
Семінар-практикум відвідали Кімакович В.Є. – директор Департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА, Гаврилюк І.О. – заступник директора департаменту – начальник управління освіти і науки департаменту.
Зміст і форми роботи ІФОДЦТКУМ постійно оновлюються.
Наразі з метою національно-патріотичного, інтелектуального, фізичного розвитку молоді, вивчення історико-етнографічних районів Івано-Франківщини на базі закладу створюється Навчально-науково-виробничий комплекс Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. У зазначеному комплексі проводитиметься освітній процес, наукова та науково-виробнича діяльність, заходи з туристсько-краєзнавчого, військово-патріотичного, гуманітарного, оздоровчо-спортивного, дослідницько-експериментального напрямів позашкільної освіти та Пласту. У складі комплексу будуть утворені науково-дослідні лабораторій «Гуцульщина», «Опілля», «Бойківщина», «Покуття», «Туризм».
Крім того, зараз проводяться організаційні заходи щодо створення нової дитячої туристської бази в м. Коломия.
Досвід роботи ІФОДЦТКУМ, безперечно, стане в нагоді педагогічному колективу УДЦНПВКТУМ.
#УДЦНПВ #позашкільна_освіта