«Південно-Східна Україна: зі стародавності у ХХІ століття»
Умови
проведення ХVІ Всеукраїнської історико-краєзнавчої конференції учнівської та студентської молоді
«Південно-Східна Україна: зі стародавності у ХХІ століття»
Загальні положення
ХVІ Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція учнівської та студентської молоді «Південно-Східна Україна: зі стародавності у ХХІ століття» (далі – Конференція) проводиться з метою: виховання ціннісного ставлення особистості до історико-культурної спадщини українського народу; формування у молодого покоління почуття любові до Батьківщини.
Завдання Конференції:
сприяння розвитку краєзнавчо-дослідницької діяльності закладів освіти з вивчення та популяризації історико-культурної спадщини українського народу, природно-географічних особливостей Південно-Східної України;
популяризація краєзнавчих знань про Україну за кордоном;
виявлення та підтримка обдарованої молоді, створення умов щодо стимулювання подальшої діяльності юних дослідників;
зміцнення творчих зв’язків між дітьми України, а також між українськими педагогами та науковцями, колегами-педагогами зарубіжних країн;
видання збірки тез кращих краєзнавчо-дослідницьких робіт учасників Конференції та популяризація краєзнавчого доробку.
Місце та час проведення Конференції
Конференція проводиться 24-26 листопада 2023 року в режимі online на платформі GoogleMeet.
Керівництво Конференцією
Організаторами заходу є Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді та Донецький обласний центр туризму та краєзнавства учнівської молоді за підтримки Департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації.
Учасники Конференції
До участі у Конференції запрошуються делегації закладів освіти областей України та м. Києва. Захід відкритий для учасників з інших країн. До делегації входять учні, вихованці та студенти віком до 21 року: один учасник на секцію.
Порядок проведення та програма Конференції
Конференція проводиться в два етапи:
перший етап – (заочний) проводиться до 30 жовтня 2023 року. Оргкомітет та редколегія розглядає подані тези доповідей на відповідність вимогам організаторів Конференції;
другий етап – передбачає доповідь про результати пошуково-дослідницької роботи в режимі online на платформі GoogleMeet.
Посилання для участі у другому етапі Конференції буде надано в листі-запрошенні.
Конференція передбачає роботу секцій за такими напрямами:
- Південно-Східна Україна в контексті української та європейської історії;
- Україна туристсько-краєзнавча засобами STEM-технологій;
- Історія та археологія Південно-Східної України з найдавніших часів до початку ХХ ст.;
- Історія Південно-Східної України у ХХ-ХХІ ст.;
- Війна в Україні 2014-2023 років очима молоді;
- Культурно-освітні процеси в регіонах;
- Етнографічні регіональні студії;
- Екотуристичний та природно-рекреаційний потенціал регіонів України. Проблеми регіональних ландшафтів.
Умови участі у Конференції
Для участі в заочному етапі Конференції учасники проходять електронну реєстрацію ТУТ до 29 вересня 2023 року, а до 30 жовтня 2023 року надсилають тези доповідей на електронну адресу Донецького обласного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді: shidoctk@gmail.com
Тези подаються українською мовою. Для учасників з інших країн тези доповідей можуть подаватись англійською, французькою, німецькою мовами.
У тезах розкривається актуальність та оригінальність теми; проводиться аналіз використаних джерел, методів пошуку та дослідження; обґрунтовується суспільно-корисне значення роботи, описуються основні результати краєзнавчо-дослідницької діяльності.
Назва файлу з тезами, що надсилається до оргкомітету підписується наступним чином: номер секції, прізвище та ім’я автора, наприклад, «1.Шевченко В.»(це означає, що стаття подається до участі у першій секції (1) «Південно-Східна Україна в контексті української та європейської історії», а її автором є Шевченко).
Вимоги до оформлення матеріалів доповідей. Обсяг тексту зі списком літератури та додатками – до 5 сторінок формату А4 (шрифт Times New Roman
14 pt, без переносів, інтервал 1,5 з вирівнюванням по ширині, поля –15 мм з усіх боків, абзацний відступ – 10 мм, сторінки не нумеруються). Лапки у тексті застосовувати кутові – «», дефіс – «-», а тире «–».
Назва тез доповіді друкується посередині. Відомості про автора (авторів) розміщуються нижче – вирівнювання за правим краєм. Указується: прізвище та ім’я автора без скорочень, заклад освіти, назва населеного пункту, назва країни. Відомості про керівника (керівників) роботи – прізвище, ім’я (писати повністю), місце роботи, посада, науковий ступінь (за наявності), указується назва секції, на яку подається стаття. Посилання на літературу подаються у квадратних дужках після тексту, де вони згадані, за зразком:[1, с. 134]. Посилання на декілька наукових видань одночасно подаються так: [4, с. 63; 6; 8, с. 95-97]. Список літератури подається в порядку появи посилань у тексті. Бібліографічний опис літератури має бути оформленим відповідно до вимог, зазначених у стандартах ДСТУ 8023:2015. Матеріали доповідей можуть містити фотодокументи. Текст подається в електронному вигляді (формат MS Word for Windows 98-2007 або формат RTF).
Секція «Україна туристсько-краєзнавча засобами STEM-технологій»: вимоги до оформлення робіт
(консультації за тел.: +38(066)-789-77-80)
Проєкти приймаються за напрямами:
1. Навчальні фільми
Учасники досліджують історичні процеси, факти, життя і діяльність історичних постатей, які брали участь у державотворчих процесах, збирають фото та відеоматеріали, на основі яких створюють навчальний фільм.
Орієнтовний ЗРАЗОК форми подання
Вимоги: відео повинно бути завантаженим на відеохостинг Youtube та бути загальнодоступним;
роздільність кадру – не менше 1280 на 720 пікселів (HD);
тривалість – 5-10 хвилин.
Разом із відеоматеріалом учасники надсилають тези доповіді за результатами пошуково-дослідницької роботи.
2. Віртуальна екскурсія (музеї, пам’ятники, історичні місця)
Учасник надає відео ролик про пошуково-дослідницьку роботу (музеї, маловідомі скульптурні пам’ятники, скульптурні споруди та композиції, меморіальні дошки рідного міста чи району, історичні місця, пов’язані із визначними діячами історії та подіями в історії рідного краю).
Відеоролик (див. вимоги п.1 навчальні фільми, тривалість відеофільму до 10 хвилин).
Разом із відео матеріалом учасники надсилають тези доповіді за результатами пошуково-дослідницької роботи.
3. Відеопрезентація історичної пам′ятки
Учасники презентують один із різновидів пам’яток культури, визначні місця, пов’язані з важливими історичними подіями, з життям та діяльністю відомих осіб, культурою та побутом народів: будинки, споруди, їх комплекси; окремі поховання та некрополі, місця масових поховань померлих та померлих (загиблих) військовослужбовців (у тому числі іноземців), які загинули у війнах, внаслідок депортації та політичних репресій на території України; місця бойових дій, місця загибелі бойових кораблів, морських та річкових суден, у тому числі із залишками бойової техніки, озброєння, амуніції тощо.
Орієнтовний ЗРАЗОК форми подання (див. вимоги п.1 навчальні фільм, тривалість відеоролика до 3 хвилин).
Разом із відео презентацією учасники надсилають тези доповіді за результатами пошуково-дослідницької роботи.
4. Туристсько-краєзнавчі практики. Відеоролик про експедицію з активними способами пересування (див. вимоги п.1 навчальні фільм, тривалість відео до 10 хвилин).
Учасники походу висвітлюють краєзнавчу роботу щодо вивчення історії рідного краю, довкілля, явищ соціального життя, світової цивілізації, географічних, етнографічних, історичних об’єктів та інших досліджень. Разом з відеороликом походу учасники надсилають тези доповіді за результатами пошуково-дослідницької роботи.
Вимоги до фотодокументів
Матеріали доповіді можуть містити до 4-х одиниць фотодокументів, у тексті робиться відповідне посилання на зображення. Файли з зображеннями, названі відповідно до посилань у тексті (наскрізна нумерація за порядком викладення), мають бути записані окремими файлами в форматі JPG або TIFF. Роздільна здатність зображення має бути 72-300 dpi.
Програма конференції передбачатиме авторський виступ з тезами доповіді під час роботи у секціях до 5 хвилин та до 2 хвилин на обговорення.
Матеріали, які подані з порушенням зазначених вимог, редколегією конференції не розглядатимуться. Редколегія зберігає за собою право вносити необхідні технічні зміни у подані роботи.
Кількість наданих матеріалів від територіальних громад Донецької області, інших регіонів України до заочного етапу Конференції не обмежена.
Програмою Конференції передбачено:
доповіді учасників пошуково-дослідницьких робіт по секціям;
авторські презентації;
діалог з науковцями – керівниками секцій;
діалоги організаторів з педагогами, керівниками краєзнавчих досліджень.
Доповідачі матимуть можливість демонстрації екрану для показу презентації (світлин, слайдів, карт, схем, діаграм, археологічних та етнографічних знахідок тощо). Звертаємо увагу, що для забезпечення ефективної роботи, презентація не повинна містити відео та аудіо матеріалів, анімації й активні посилання.
Підбиття підсумків
Підсумки роботи Конференції підводяться у відповідних секціях та оголошуються на закритті заходу.