Підсумки VІIІ Всеукраїнської історико-краєзнавчої конференції учнівської молоді
5-6 квітня 2023 року Черкащина традиційно зустрічала своїх друзів, однодумців, юних краєзнавців з усіх куточків України, педагогів, наукових керівників учнівських краєзнавчо-дослідницьких робіт учасників VІIІ Всеукраїнської історико-краєзнавчої конференції учнівської молоді «Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття»
Головним завданням конференції є здобуття її учасниками знань про історичні події та факти, політичних, військових та культурних діячів державотворчих процесів та місць, де творилася історія сучасної України, де міцнів дух нашого народу.
Організатори VІIІ Всеукраїнської історико-краєзнавчї конференції: Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді і Черкаський обласний Центр туризм, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді.
Під час пленарного засідання з вітальними словами учасників конференції зустрічали Андрій Лісота – директор Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді, Олександр Шамрай – заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації, Валерій Данилевський – начальник Управління освіти і науки Черкаської обласної адміністрації, Олександр Спрягайло – проректор з наукової та інноваційної діяльності Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, Ірина Стадник – кандидат історичних наук, доцент, завідувач кафедри історії і права факультету гуманітарних технологій Черкаського державного технологічного університету, Олександра Фігура – директор Черкаського обласного Центру туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді Черкаської обласної ради.
Цікавими та пізнавальними були доповіді науковців:
«Державотворчі процеси на Черкащині у середині ХVІІ століття» – Костянтин Івангородський, доктор історичних наук, доцент кафедри історії України Навчально-наукового інституту міжнародних відносин, історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.
«Боротьба за українську державність на Уманщині в 1917-1921 роках» – Ігор Опацький, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.
«Сторінки усної історії Уманщини: Євромайдан – Революція Гідності» – Ольга Скус, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.
«Проблемні питання правової оцінки геноциду українського народу внаслідок збройної агресії російської федерації» – Сергій Юрко, кандидат юридичних наук, доцент кафедри історіїі права факультету гуманітарних технологій Черкаського державного технологічного університету.
Робота конференції проводилася у 4 секціях:
- Державотворчі процеси на території сучасної України від найдавніших часів до наших днів. Особливості боротьби українців проти поневолення і національно-визвольні рухи.
- Історичні постаті в процесі державотворення на українських землях, їх роль і місце у боротьбі за звільнення народу від гніту та зовнішніх посягань, внесок у формування основ державності.
- Культура як духовна складова пошуку шляхів само ідентифікації українського народу, становлення та розвитку державності на українських землях: зміст, форми та засоби духовної і матеріальної культури
- Історико-краєзнавчі та природні туристсько-рекреаційні об’єкти України, пов’язані з подіями державотворення та історичними постатями.
До роботи секцій долучилися науковці: Лисиця Лариса – кандидатка історичних наук, доцентка кафедри Археології та спеціальних галузей історичної науки Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, Яшань Оксана – кандидат історичних наук, доцент кафедри історії і права факультету гуманітарних технологій Черкаського державного технологічного університету, Максимчук Олена Вікторівна – аспірантка Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Касян Андрій Іванович – кандидат історичних наук, викладач Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.
Всього до участі в конференції було надіслано 161 тезу дослідницьких робіт, 120 з яких було представлено під час роботи секцій – дослідження юних краєзнавців з усіх куточків України.
У цей складний для нашої держави час тематика конференції надзвичайно актуальна. Підтвердженням цього стало представництво юних дослідників майже з усієї України (21 регіон і близько 300 учасників).
Дякуємо всім учасникам конференції! Працюємо, навчаємось і робимо все від нас залежне, наближаючи Перемогу! віримо в Збройні Сили України! Бажаємо всім мирного неба, творчого натхнення, нових відкритій і вражень! І обов’язково мріємо про зустріч у нас на Черкащині!