ХІІІ методологічний семінар з туристсько-краєзнавчого напряму позашкільної освіти
15 грудня Міжнародною асоціацією позашкільної освіти та Українським державним центром національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді проведений XIII методологічний семінар – on-line відкрита лекція за темою «Туристсько-краєзнавчий напрям позашкільної освіти: теорія і практика».
1380 учасників зареєструвались для участі у семінарі.
Під час роботи семінару висвітлювались методологічні засади та основні завдання туристсько-краєзнавчого напряму позашкільної освіти на сучасному етапі та наступні питання: формування професійної компетенції педагогів-позашкільників, роль і місце гуртків туристсько-краєзнавчого напряму позашкільної освіти в системі підготовки молоді до захисту України в сучасних умовах, технічні засоби забезпечення безпеки туристсько-спортивних заходів, використання інформаційно-комунікаційниї технологій в освітньому процесі закладів позашкільної освіти туристсько-краєзнавчого напряму, упровадження історико-краєзнавчої освіти у позашкіллі, організація позашкільної освіти туристсько-краєзнавчого напряму в умовах етнорегіону, перспективні напрями розвитку позашкільної освіти в контексті доби тощо.
Спікерами семінару виступили:
– Олена Биковська, президент Міжнародної асоціації позашкільної освіти, завідувач кафедри позашкільної освіти Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, доктор педагогічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України;
– Вадим Овчаренко, начальник відділу позашкільної освіти та виховної роботи Директорату дошкільної, загальної середньої, позашкільної та інклюзивної освіти Міністерства освіти і науки України, кандидат філологічних наук, доцент;
– Андрій Лісота, директор Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді, координатор сектору туристсько-краєзнавчого напряму Міжнародної асоціації позашкільної освіти;
– Олександр Наровлянський, заступник директора Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді, кандидат педагогічних наук, Заслужений вчитель України;
– Валентина Редіна, директор Харківської обласної станції юних туристів, кандидат педагогічних наук, доцент, Заслужений працівник освіти України;
– Михайло Косило, директор Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, кандидат педагогічних наук, Заслужений працівник освіти України;
– Сергій Пугаков, в.о.директора Кіровоградського обласного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді;
– Галина Маловічко, Степан Шпарик – заступники директора та Дмитро Вороневич – завідувач відділу Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді;
– Роман Чобан, керівник гуртка Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, вчитель Джурівського ліцею, вчитель вищої категорії, вчитель-методист;
– Василь Глаголюк, методист Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, кандидат історичних наук, Заслужений працівник освіти України;
– Марина Наровлянська, керівник гуртка Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді, керівник гуртка-методист, практичний психолог-методист, майстер спорту України;
– Юрій Сало, керівник туристських походів (експедицій) Запорізького обласного центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді
– Євгеній Лукацький, аспірант Національного авіаційного університету.
Передивиться запис семінару можна ТУТ