ХVІI Всеукраїнська філософська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді «Пізнай себе, свій рід, свій нарід…»
УМОВИ
ПРОВЕДЕННЯ ХVІI ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ФІЛОСОФСЬКОЇ ІСТОРИКО-КРАЄЗНАВЧОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ «Пізнай себе, свій рід, свій нарід…»
Україна має мальовничу, неповторну, красиву природу, значні матеріальні і трудові ресурси, славну історію, багату традиціями культуру. Перед людиною, незалежно від віку, постійно постають питання про її буття, сенс життя, мету існування в цьому світі, про щастя і шляхи його досягнення, про свободу, волю, про систему життєвих цінностей. Різні філософи по-різному тлумачать природу і сутність людини, шляхи її становлення і розвитку.
Повномасштабна війна змінила життя кожного українця, призвела до людських втрат, завдала величезної шкоди довкіллю, природі та інфраструктурі.
Пропонуємо спробувати пошукати відповіді на ці хвилюючі питання разом.
Мета конференції
- Виховання учнівської молоді на кращих традиціях і прикладах духовної думки культури та філософської українського народу.
Завдання конференції
- Сприяння національно-патріотичному вихованню учнівської молоді;
- Залучення учнівської молоді до краєзнавчо-дослідницької роботи з питань філософії, історії, краєзнавства;
- Переосмислення філософської спадщини Григорія Сковороди в контексті сучасних історичних подій;
- Обмін досвідом роботи.
Дата та місце проведення конференції
Проведення конференції заплановано на 22-23 лютого 2024 року в режимі онлайн.
Організатори конференції
Організатори: Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді МОН України, Департамент науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації, Національний літературно-меморіальний музей Г.С.Сковороди, філософський факультет ХНУ імені В.Н.Каразіна, КЗ «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської обласної ради.
Учасники конференції
До участі в конференції запрошуються здобувачі освіти закладів загальної середньої та позашкільної освіти України.
Під час конференції планується робота таких секцій:
- Актуальність спадщини Григорія Сковороди в контексті сьогодення;
- Етнографічні особливості краю;
- Глобальні наслідки війни для України та світу;
- Духовні скарби мого краю;
- Сенс життя у поглядах сучасної молоді.
Вимоги до оформлення краєзнавчо-дослідницької роботи:
Мова українська, обсяг до 10 сторінок формату MicrosoftOfficeWord, кегль -14 , інтервал-1,5. Обов’язково вказати дані про автора або учнівське об’єднання, повну назву навчального закладу, відомості про керівника, посада.
В роботі розкриваються актуальність та оригінальність теми, обгрунтовується суспільно-корисне значення в умовах сьогодення.
Вимоги до електронного вигляду тез (Додаток 1):
Тези подаються у форматі MicrosoftOfficeWord . Ім’я файлу повинно починатися з цифри напряму, який обрав учасник, та прізвища автора роботи або назві учнівського об’єднання.
Наприклад, “4.Петренко” (це означає, що тези подаються до участі у четвертій секції “Духовні скарби мого краю”, а її автором є Петренко).
Мова тез – українська. Обсяг – до 2 сторінок, шрифт TimesNewRoman кегль – 14, інтервал-1, всі поля – 1,5 см, вирівнювання по ширині сторінки.
Назва друкується великими літерами по центру, кегль – 12. Далі, одразу після назви тез, необхідно подати відомості про її авторів (прізвище, ім’я, клас, назву учнівського об’єднання, навчального закладу (повністю), а також прізвище, ім’я, по батькові та посаду керівника роботи), кегль – 12. (Додаток 1)
Звертаємо Вашу увагу! Тези, які не відповідають вимогам, до розгляду не приймаються.
Підсумкову конференцію планується провести 22-23 лютого 2024 року. Формат проведення конференції залежить від безпекових умов та буде повідомлений учасникам пізніше.
Програма конференції передбачає виступ учасників за темою поданої роботи.
Доповідачам надається 5 хвилин для доповіді та 3 хвилини для відповідей на запитання членів журі та учасників конференції. Технічні засоби для виступу учасників організаторами конференції НЕ НАДАЮТЬСЯ! Наочні матеріали можуть бути представлені у вигляді презентації MicrosoftPowerPoint
Організатори конференції залишають за собою право відбору робіт для участі у конференції.
Підбиття підсумків
За підсумками конференції всі учасники будуть нагороджені сертифікатами (електронний формат) та отримають збірку тез краєзнавчо-дослідницьких робіт (збірки надсилатимуться Новою поштою за рахунок одержувача), або PDF- формат.
Фінансування
Організація та проведення конференції здійснюється за рахунок коштів КЗ «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської обласної ради.
Додаток 1
Приклад оформлення тез:
ГЛОБАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ СУЧАСНОСТІ І СЬОГОДЕННЯ
Петренко Петро, учень Харківського ліцею І-ІІІ ступенів №12
Харківської міської ради Харківської області
Керівник: Коваленко Н.І., вчитель української мови та літератури
Одним з найбільш актуальних питань на сьогодні є вирішення глобальних проблем сучасності: філософія розглядає проблеми, які, здавалося б, зачіпають майже кожну науку, в тому числі економіку, географію, математику і багато інших. Над цими проблемами працюють майже всі сфери і галузі наук, пов’язані з самою людиною і Землею.
Чому тоді саме філософія повинна висувати рішення проблем сучасності? Це буде більш зрозумілим, якщо розглянути, які саме проблеми входять сьогодні до цього списку. І, здавалося б, вихід можна знайти, адже сьогодні у людства стільки планів, рішень і технологій, чому тоді все до цих пір стоїть на місці? Відповідь в тому, що все залежить від самої людини, і вона стоїть у центрі цих питань: її сьогодення, її майбутнє…………
Додаток 2
Заявка
на участь у ХVІІ Всеукраїнській філософській історико-краєзнавчій конференції
«Пізнай себе, свій рід, свій нарід»
від ___________________________________________________
(повна назва закладу освіти)
__________________________________________________
(область)
№ п/п | П.І.Б., клас, (учнівське об’єднання) повна назва навчального закладу | П.І.Б., посада керівника | Тема роботи | Назва секції | Контактні номери телефонів керівника (моб., стаціонар.), електронна адреса |