XIII Всеукраїнська філософська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді «Пізнай себе, свій рід, свій нарід…»
20 – 22 лютого 2019 року на Харківщині відбулася XIII Всеукраїнська філософська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді «Пізнай себе, свій рід, свій нарід…».
21 лютого захід проводився у Харківському Національному університеті імені В.Н. Каразіна, на філософському факультеті. Урочисте відкриття та пленарне засідання відбулися в новій сучасній актовій залі університету.
Організаторами заходу були: Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді Міністерства освіти і науки України, Комунальний заклад «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської обласної ради, Харківський Національний університет імені В.Н. Каразіна за підтримки Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації.
Учасників конференції привітали Карпова Л.Г. – директор Департаменту науки і освіти Харківської ОДА, Редіна В.А. – директор Комунального закладу «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської обласної ради, Омельченко Д.Г. – заступник директора Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді, Ігнатьєв В.В.- заступник директора Департаменту – начальник управління освіти і науки, Карпенко І.В. – декан філософського факультету Харківського Національного університету імені В.Н. Каразіна, Ярмиш Г.П. – науковий співробітник Національного літературно-меморіального музею Г.С. Сковороди.
Секції конференції працювали за темами: «Г.С. Сковорода: життя, творчість, філософські погляди», «Духовні скарби мого краю», «Етнографічні особливості рідного краю», «Глобальні проблеми сучасності», «Сенс життя у поглядах сучасної молоді», «Українська революція у контексті сучасних державотворчих процесів», у їх роботі взяли участь 216 учнів з 16 регіонів України. Юні краєзнавці представили ґрунтовні доповіді з різних питань краєзнавства та філософії. Форма спілкування «запитання – відповіді» часто переходили у цікаві дискусії, в яких брали участь також присутні на секціях педагоги і вчені.
22 лютого відбулося урочисте закриття конференції та нагородження кращих краєзнавчо-дослідницьких робіт учасників.
Усі учні отримали дипломи учасників конференції, збірку тез краєзнавчо-дослідницьких робіт та пам’ятні сувеніри Слобожанського краю.
Згідно з програмою 20 лютого учасники конференції відвідали Художньо-меморіальний музей І.Ю. Рєпіна, картинну галерею «Лауреати премії імені І.Ю.Рєпіна» у м. Чугуїв, ознайомилися з цікавими історико-культурними пам’ятками міста Харкова