Історія України ХХ століття: виховний потенціал історичної правди
? 7-9 жовтня 2020 року у місті Черкаси відбувся регіональний семінар-практикум для педагогічних працівників Кіровоградської Черкаської областей та м. Києва “Історія України ХХ століття: виховний потенціал історичної правди”
? Організатори: Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді та Український інститут національної пам’яті
? Учасники: представники Інститутів післядипломної педагогічної освіти – фахівці з питань виховної роботи, працівники обласних, Київського міського центрів туризму і краєзнавства – відповідальні за організацію краєзнавчої та музейної роботи в закладах освіти, керівники гуртків історичного краєзнавства, завідувачі військово – історичних музеїв закладів загальної середньої, позашкільної та професійно-технічної освіти зазначених регіонів
✅ В перший день роботи кластер : «Відновлення національної пам’яті та перезавантаження краєзнавчо-пошукової діяльності».
Що таке національна пам’ять та якою є політика національної пам’яті в незалежній Україні? Про це говорили з Антоном Дробовичем, Головою Українського інституту національної пам’яті.
Про процес декомунізації та його аспекти детально розповів Співробітник Українського інститут національної пам’яті Богдан Короленко. Олена Охрімчук, завідувач сектору координації територіальних органів Українського інституту національної пам’яті, більш детально розповіла про роботу інститут його здобутки та плани на майбутнє.
Директор УДЦНПВ Сергій Неділько поділився досвідом як розпізнавати інформаційні маніпуляції і протистояти їм!
✅ Другий день роботи кластер: «Історія України ХХ століття: перегляд парадигми».
Своїми дослідженнями та здобутками на тему: «Українська революція на Черкащині: міфи і реальність» поділився Сергій Шамара, ректор Східноєвропейського університету економіки і менеджменту. Богдан Галайко, начальник Центрального міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті провів презентацію виставкового проєкту «Проти Голіафа» а також аргументував присутнім як потрібно і навіщо розвінчувати міти про Другу світову війну.
Про пошук історичної інформації в архівах України та світу розповів Ігор Кулик, директор Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті».
Досить цікаву тему підняла Анастасія Гайдукевич_Качуро, начальник відділу музейної справи Українського інституту національної пам’яті, «Реекспозиція музеїв військово-історичного профілю закладів освіти в контексті декомунізації суспільного життя».
Про нові форми патріотичного виховання в освітньому просторі на прикладах проектів Українського інституту національної пам’яті говорили з Ганною Байкеніч, завідувачем сектору методичної роботи УІНП.
В свою чергу Тетяна Привалко, головний спеціаліст сектору обліку та збереження усних джерел УІНП ділилась власним досвідом збору та оприлюднення матеріалів усно історичних проектів. Підсумком же другого дня стала презентація видання «Про гідність. Волонтерський рух в Україні 2013-2017рр.»
Лесею Хлипавкою аспіранткою кафедри педагогічних наук, освітнього та соціокультурного менеджменту, Черкаського національного університету імені Б.Хмельницького.
✅ На третій день роботи семінару представники 2 областей та м. Києва ділилися своїм досвідом.
Сергій Колісніченко, методист КЗ «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім.. Василя Сухомлинського» поділився принципами організації національно-патріотичного виховання та туристсько-краєзнавчої роботи в діяльності закладу. Світлана Красюк, заступник директора КЗ «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» розповіла про діяльність гуртків позашкільних закладів освіти в області Методист Черкаського обласного Центру туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді Світлана Турченюк, ознайомила присутніх з темою: «Краєзнавча робота в системі національно-патріотичного виховання».
По завершенню роботи всі учасники семінару отримали сертифікати учасника, а також досить цінний подарунок – гарну добірку книг.?
