Всеукраїнський семінар-практикум директорів
НА ВОЛИНІ ВІДБУВСЯ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ СЕМІНАР ДИРЕКТОРІВ ОБЛАСНИХ ЦЕНТРІВ ТУРИЗМУ І КРАЄЗНАВСТВА УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ
Минулого тижня на Волині відбувся Всеукраїнський семінар-практикум директорів обласних Центрів туризму і краєзнавства учнівської молоді, станцій юних туристів, організований Міністерством освіти і науки України, Українським державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді. У ході роботи семінару основними питаннями були: вивчення досвіду роботи Волинського обласного Центру туризму, спорту та екскурсій, формування системних підходів в організації діяльності позашкільного навчального закладу на основі інноваційних педагогічних технологій.
Під час пленарного засідання директор Волинського Центру туризму Леонід Толстіхін охарактеризував стан та перспективи розвитку туристсько-краєзнавчої справи на Волині:
- Реалізовуючи Програму розвитку туристсько-краєзнавчої роботи в області під гаслом: «Туризм в кожну школу! Кожен учень – турист» Центр туризму створив широку мережу, яка діє у кожному регіоні та координує її діяльність. Це 14 філій Центру туризму, 7 станцій юних туристів, 3 відділи туристсько-краєзнавчої роботи при центрах дитячо-юнацької творчості. Створено та діє 27 базових І-ІІІ ст. та 16 опорних І-ІІ ст. шкіл, які є методично-практичними центрами з розвитку туризму і краєзнавства в області.
Учасники семінару ознайомились із системою туристсько-краєзнавчої роботи в освітніх закладах Волині, розглянули питання національно-патріотичного виховання. Заслуговує на увагу проект, створений Центром туризму «Туристсько-краєзнавчий полігон у навчальному закладі», який представлявся на Всеукраїнському конкурсі «Інноватика в освіті України» та був нагороджений Почесною грамотою і медаллю. Учасники семінару ознайомились із системою підготовки туристських кадрів та відвідали обласні туристські змагання серед працівників освіти, які в той час відбувались на турбазі Центру туризму «Табір Сонячний», де з цікавістю спостерігали як нарівні з вчителями змагаються в туристських навичках і команди управлінь та відділів освіти області.
У ході семінару учасники відвідали ряд навчальних закладів, історико-краєзнавчі музеї, створені на базі зібраних матеріалів та пошукової роботи з дітьми, ознайомились з історико-культурними та природними пам’ятками Волині.
Подібний семінар на Волині відбувається вдруге, – сказала директор Українського державного центру туризму і краєзнавства Наталія Савченко. Волинський центр туризму має високі здобутки за змістом позашкільної освіти, кваліфікований колектив та належну матеріальну базу. Саме тому сюди були запрошені керівники обласних центрів туризму і краєзнавства учнівської молоді зі всієї України. За три дні ми побачили надзвичайно велику і комплексну роботу, відвідали загальноосвітні, позашкільні навчальні заклади, зустрічалися з дітьми, спілкувалися з педагогами, які є фанатами своєї справи. Враження залишились прекрасні».
У підсумку семінару відбувся круглий стіл, де керівники позашкільних навчальних закладів обмінялись думками та ідеями щодо перспективи розвитку туристсько-краєзнавчої справи як визначального чинника національно-патріотичного виховання, зокрема, проведення навчально-тематичних екскурсій з дітьми до визначних історико-культурних та природних пам’яток загальнодержавного та місцевого значення.