20 – 22 червня ц.р. відбувся очний тур 3-го етапу Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості»
20 – 22 червня ц.р. відбувся очний тур 3-го етапу Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» в номінації «Методист – 2018». Захід проводився Інститутом модернізації змісту освіти спільно з державними закладами позашкільної освіти. Українським державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді проводилась робота за двома напрямами – туристсько-краєзнавчим та військово-патріотичним.
Туристсько-краєзнавчий напрям позашкільної освіти представляли позашкільники Волинської, Запорізької, Полтавської, Сумської, Тернопільської, Херсонської та Черкаської областей. Цікавими були самопрезентації «Моє педагогічне кредо» – «Мети досягає той, хто її прагне», «Правильно навчає той, хто навчає цікаво», «Створи себе сам» та інші. Крім того, педагоги представляли фрагменти методичної технології, серед яких – «Самореалізація особистості гуртківця в системі роботи з історичного краєзнавства Запорізької області», «Комплексний туристсько-краєзнавчий полігон – невід’ємна складова навчального процесу в закладі освіти», «Підвищення професійного рівня та розвиток творчого потенціалу педагогів – запорука успішного навчання і виховання учнівської молоді», «Новаторство в роботі – шлях до успіху», «Сприяння громадянському становленню і творчому розвитку особистості засобами музейної педагогіки» та інші.
Переможцем конкурсу стала Яцюк Ольга Богданівна (Центр туризму, спорту та екскурсій управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації). II місце посіли Гуленко Ким Сергійович (Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді), Сліпченко Тетяна Володимирівна (Комунальний заклад Сумської обласної ради – обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю), Серба Тарас Богданович (Великобірківський будинок творчості школяра Тернопільської області). III місце вибороли Перепонова Світлана Миколаївна (Центр туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді м. Умань Черкаської області), Кучеренко Юрій Юрійович (Херсонський Будинок дитячої та юнацької творчості Херсонської міської ради), Криворучко Анатолій Вікторович (Полтавський обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді).
Військово-патріотичний напрям представляли позашкільники Івано-Франківської, Київської, Херсонської , Чернівецької та Чернігівської областей. Самопрезентації «Моє педагогічне кредо» та виступи «Фрагмент методичної технології», представлені на очному турі, були надзвичайно цікавими, актуальними та свідчили про високий рівень фаховості конкурсантів.
Перемогу у конкурсі здобув Пантюшенко Валерій Миколайович (Центр творчості дітей та юнацтва «Соняшник» м. Білої Церкви Київської області). Призерами стали: ІІ місце – Раца Олена Анатоліївна (Комунальний заклад «Чернівецький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді») та Гунченко Олексій Віталійович (Херсонський Центр позашкільної роботи Херсонської міської ради), ІІІ місце – Дорошенко Олена Іллівна (Комунальний позашкільний навчальний заклад «Центр національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді») та Вороневич Дмитро Петрович (Івано-Франківський обласний державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді).
Вручення нагород переможцям та призерам відбулося в Міністерстві освіти і науки України.