16-18 березня 2012 року Миколаївським обласним Центром туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді було проведено І Міжрегіональну зустріч юних краєзнавців в якій взяли участь делегації Донецької
16-18 березня 2012 року Миколаївським обласним Центром туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді було проведено І Міжрегіональну зустріч юних краєзнавців в якій взяли участь делегації Донецької. Запорізької, Рівненської, Харківської, Херсонської областей, команди БДТЮ Ленінського та Заводського районів м. Миколаєва, команда МОЦТКЕ УМ.
На урочистому відкритті зустрічі з привітальним словом виступила Горбова Т.О., заслужений працівник народної освіти України, директор Миколаївського обласного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді (далі МОЦТКЕ УМ). З цікавою інформацією про останні археологічні розкопки на території міста Миколаєва та про унікальне поселення епохи фінальної бронзи «Дикий Сад» виступив Філатов Д.В. викладач кафедри давньої та середньовічної історії Інституту історії та права Миколаївського національного університету ім.. В.О.Сухомлинського.
Віртуальну екскурсію краєзнавчими об’єктами м. Миколаєва та Миколаївської області провела методист краєзнавчого відділу МОЦТКЕ УМ Коломієць Р.Ф. Досвідом краєзнавчої роботи по вивченню історії та виготовленню макета човна козацької чайки поділився керівник гуртка «Історичне краєзнавство» Бессонов О.С.
Відповідно до програми зустрічі, учасники продемонстрували старовинний звичай українського народу «Закликаємо весну», під час якого юні краєзнавці показали регіональні особливості та майстерність виконання цього народного звичаю. Журі конкурсу визнали кращими виступи команд Будинку творчості дітей та юнацтва Ленінського району м. Миколаєва, Донецького обласного Центру туризму та краєзнавства учнівської молоді і Запорізького обласного Центру туризму та краєзнавства учнівської молоді.
Було проведено майстер-клас з етнографії (Коломієць Р.Ф.,) під час якого юні краєзнавці вчилися правильно описувати етнографічні експонати, визначати побутування даного етнографічного предмета та доповнювати історичну довідку про експонат.
Кривопустов С.М., керівник гуртка «Екологічне краєзнавство» Харківської обласної станції туристів провів майстер-клас з екологічного краєзнавства, під час якого він детально ознайомив учасників зустрічі з вимогами забору води та необхідними реактивами, які є обов’язковими для встановлення якості води.
Майстер-клас з історичного краєзнавства, який провів Сасюк С.Г., заступник директора з навчально-виховної роботи Миколаївського обласного Центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді. Він розповів дітям про необхідність ведення польового щоденника краєзнавчої експедиції та туристського походу, записи якого можна використовувати для складання звітів та для записів до інвентарної книги музею навчального закладу.
Майстер-клас з методики дослідження археологічного об’єкту на базі Археологічної лабораторії Інституту історії та права МНУ ім. В.О. Сухомлинського провів Смирнов О.І., викладач кафедри давньої та середньовічної історії. Команди набули навичок відповідати на професійні запитання з археологічного краєзнавства.
Було проведено пішохідну екскурсію містом Миколаєвом, екскурсії до археологічного музею Інституту історії та права Миколаївського національного університету ім. В.О.Сухомлинського та Музею суднобудування і флоту.
Також для учасників Міжрегіональної зустрічі була проведена інтелектуальна гра, яка включала в себе декілька краєзнавчих конкурсів. Учасники змогли не тільки перевірити свої знання з різних напрямків краєзнавства, а й показати рівень інтелектуальних здібностей на загальну тему. Всі учасники отримали дипломи та грамоти учасників І Міжрегіональної зустрічі та спецвипуск газети «Рідна стежина» та календарики Миколаївського обласного Центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді.
Всього в заході взяли участь 83 учасника.