Джура-2013. Відкриття
З 08 по 18 липня 2013 року у м. Дубно Рівненської області на березі мальовничої ріки Ічня під стінами Дубенської фортеці відбувся Всеукраїнський збір активістів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри Сокіл»(«Джура») – «Джура-2013».
Збір носив навчально-виховний характер. Кожен захід закінчувався конкурсами чи змаганнями. Всього таких вишколів, конкурсів і змагань було більше десяти: «Впоряд» – конкурс стройової підготовки; «Рятівник» – надання першої долікарської допомоги та транспортування потерпілого; бойова підготовка – розбирання та збирання автомата АК-74 і пістолета ПМ, спорядження магазина патронами, підготовка до стрільби та стрільба бойовими патронами із АК-74; навики користування індивідуальними засобами захисту – ОЗК та протигазом; «Бівак» – облаштування похідного табору; “Козацька туристсько-спортивна смуга перешкод»; «Ватра» – творчо-мистецьке представлення команди та особливостей регіону; народна боротьба «Нахрест»; стрільба із пневматичної зброї по мішенях; метання гранати на дальність та точність; «Відун» – вікторина зі знання історії України, Збройних сил України, історії Волині, та відомого твору М.Гоголя «Тарас Бульба»; «Квест» – тактично-ітелектуальна гра на знання історичних творів та творів художньої літератури про м. Дубно з елементами орієнтування в умовах незнайомого міста; «Теренова гра» – воєнізована тактико-технічна гра у складі об’єднаних загонів з елементами розвідки, відбиття нападів диверсійних груп та «бойовими» діями по захопленню «ворожих» штабів; конкурс звітів про Добре діло – благородне діло служінВня Батьківщині і ближнім; боротьба «Лава на лаву» на приз м. Дубно.
В рамках збору проводились тематичні виховні години (Самоврядування у дитячих колективах, Лідер та лідерство, Моральні цінності сучасної молоді тощо), екскурсія в історико-культурний заповідник «Дубенська фортеця», виставка «Народна революція», презентація та показ відеофільмів, тематичні дискотеки, диспути тощо.
Протягом десяти днів 22 команди, 246 учнів з 18 областей України демонстрували свою майстерність, спритність, витривалість, теоретичні знання та практичні вміння, захищаючи честь своїх навчальних закладів та областей.
Загальнокомандне перше місце не визначалось, але організаторами та господарями заходу кращим роям було вручено 33 кубки та Грамоти, кожен учасник отримав футболку із символікою гри «Сокіл» («Джура»), відзнаку (медальйон на стрічці), Диплом учасника, «Підручну книжечку» та набір літератури.
Кращими були рої Волинської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Рівненської, Хмельницької, Черкаської областей.
Захід розпочинався та закінчився урочистим парадом.