ІІ Міжнародна дитяча туристсько-освітня виставка „З любов’ю до Батьківщини в Європейській спільноті” відбулась на Дніпропетровщині
ІІ Міжнародна дитяча туристсько-освітня виставка „З любов’ю до Батьківщини в Європейській спільноті”, присвячена Дню Європи, відбулась на Дніпропетровщині 20-22 травня 2017 року.
Організатори виставки – Дніпропетровський дитячо-юнацький центр міжнародного співробітництва.
Підтримку здійснювали Міністерство освіти і науки України, Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді, Дніпропетровська обласна рада, департамент освіти і науки облдержадміністрації.
Учасниками виставки стали делегації областей України, представники країн світу – Ізраїль, Польща, Швеція, Гана, Марокко, Ангола, Монголія, переможці обласного конкурсу проектів, присвяченого Дню Європи в Україні, та учні і педагоги навчальних закладів Дніпропетровської області, студенти Університету митної справи та фінансів (м. Дніпро).
Урочисте відкриття виставки розпочалось з барабанного дефіле у виконанні народного ансамблю фольклорного танцю „Веселка” (керівник – Жир С. І.). Учасників виставки з Днем Європи вітали Савченко Наталя Володимирівна, заступник директора Українського державного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді (м. Київ); Сиченко Віктор Володимирович, голова постійної комісії з питань науки, освіти, сім’ї та молоді Дніпропетровської обласної ради, Середня Валентина Григорівна, начальник управління дошкільної, позашкільної та загальної середньої освіти департаменту освіти і науки облдержадміністрації.
Директор ДДЮЦМС Гончар Неля Григорівна у своєму вітальному слові ознайомила всіх присутніх з листом вихованців т/к „Альта” Черкаської області – переможців І Міжнародної дитячої туристичної виставки 2016 року, в якому діти та педагоги звернулись до учасників виставки з такими словами: „Шановні учасники виставки! Цінуйте кожну мить перебування у Дніпрі – прекрасному місті справжніх патріотів! Плідної вам роботи, цікавих відкриттів. Пізнаючи світ – робимо його кращим задля перемоги добра, благополуччя і миру в нашій країні” та побажала учасникам рішучості, оптимізму, плідної роботи в єднанні навколо ідеї жити у вільній, незалежній, європейській Україні та подарувала збірники кращих робіт євроклубівців Дніпропетровщини „Свята країн Європи та світу”.
Також у відкритті виставки брали участь Охота Наталя Володимирівна, начальник відділу розвитку освітньої галузі управління з питань гуманітарної соціально-культурної сфери та освіти виконавчого апарату, Корчемаха Ірина Юріївна, заступник начальника відділу з питань гуманітарної соціально-культурної сфери Дніпропетровської обласної ради; Зеленська Любов Іванівна, завідувачка кафедрою фізичної та економічної географії геолого-географічного факультету Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара, доктор педагогічних наук, професор (голова журі); Гаврилюк Світлана Володимирівна, завідувачка навчально-методичної лабораторії виховних технологій кафедри виховання та культури здоров’я Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
Робоча частина виставки розпочалася з презентації кожною делегацією святково облаштованих павільйонів відповідно до теми виставки „З любов’ю до Батьківщини в Європейській спільноті”, під час якої діти висвітлювали інноваційний досвід роботи навчального закладу, сучасні та цікаві форми дозвілля, які пропагують здоровий спосіб життя, знайомили з унікальними історичними пам’ятками та рекреаційною територією, туристичними екскурсійними маршрутами, співали, читали авторські вірші, дарували рекламну туристичну продукцію, власні креативні вироби.
Найбільш оригінальними були презентації делегацій областей Дніпропетровської – місто Кривий Ріг (ЗОШ № 44 Покровський район), Солонянський район (Солонянська ЗОШ І-ІІІ ст.. № 2); Сумської – місто Путивль (Путивльський районний центр позашкільної роботи), Харківської – Чугуївський район, смт. Есхар (КЗ „Ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою „Патріот” Харківської обласної ради); Донецької – місто Краматорськ (Донецький обласний ЦТКУМ спільно з СЗШ № 25), Київської – місто Буча (Бучанський центр позашкільної роботи).
Креативний за формою, цікавим за змістом та неперевершеним за емоціями видався інноваційний захід „Жива бібліотека”, в якому брали участь 14 представників іноземних держав. Учасників виставки вразили співуча та танцююча Ангола, зразки національних костюмів Гани, проходження військової служби саме жінками в Ізраїлі, весільні церемонії від 7 до 14 днів у Марокко, які мають змогу відвідати всі охочі! Підкорила аристократична та водночас сувора країна Швеція, в який панує порядок і життєрадісність. Польща гостинно запросила на навчання до своїх вищів, а Монголія здивувала великою територією з населенням в три мільйони, що значно менше, ніж населення Дніпропетровської області. Даний захід якнайкраще сприяє полікультурному вихованню учнівської молоді, розумінню європейських цінностей, до яких ми прагнемо, вчить толерантному відношенню один до одного. Саме 20 травня 2017 року, коли Україна відзначає День Європи, на базі Дніпропетровського дитячо-юнацького центру міжнародного співробітництва Ріг (відбулося єднання молодих українців з представниками різних країн світу!
Урочистості з нагоди відзначення Дня Європи в Україні продовжились європейською мандрівкою найбільш розвиненими країнами ЄС: Німеччина, Бельгія, Італія, Нідерланди, Франція, Австрія, яка транслювалась на сучасному та високотехнологічному світодіодному екрані. Діти долучились до культурних традиції Ізраїлю, Греції, України та Польщі. Танцювальному колективу „Веселка” Університету митної справи та фінансів вдалось передати запальний колорит національних танців цих країн. Учасники виставки запустили до неба небесні ліхтарики як символ мрій і прагнень до життя в єдиній європейській державі, отримали незабутні емоції та враження від яскравого видовища – вогняного шоу, яке подарували артисти театру вогню „Аделаіда” (м. Дніпро). Світодіодний екран об’єднав молодь у запальному танцювальному флешмобі „Вітаємо з Днем Європи!”, який завершився солодким „дощем”.
21 травня розпочалась презентація віртуальних екскурсійних маршрутів (відеороликів), підготовлених учасниками виставки. Кожна презентація уважно сприймалась дітьми та педагогами, супроводжувалась рукоплесканням, а журі складно було визначити кращих. Європейський формат продемонстрували відеоролики міст Кривий Ріг, Краматорськ, Путивль, Ужгород, Луцьк, смт. Есхар. Стали номінантами міста Буча, Кам’янське, Солонянський та Синельниківський райони.
Представлені екскурсійні маршрути відобразили історичний та культурний розвиток міст і сіл України, гармонійно поєднали минуле і сучасне, неординарно презентували молоді міста України, розкрили глибокий зміст туристсько-краєзнавчої роботи учнівської молоді в регіонах, ознайомили з економічним варіантом проживання в хостелі або наметовому містечку. Особливо журі звернуло увагу на історичні постаті в відеороликах та звернення до сучасної військової тематики на прикладах героїзму воїнів АТО та Героїв Небесної Сотні (Краматорськ, Кривий Ріг, Солонянський район) та врахувало глядацькі симпатії при визначенні переможців та призерів.
Культурно-екскурсійна програма „Дніпро – форпост української державності” відкрила суперсучасне і старовинне місто Дніпро учасникам виставки, так як саме в Дніпрі переплелась історія козацтва та освоєння космосу, об’єднались діячі церковних єпархій, щоденно продовжують рятувати життя учасників АТО, це місто справжніх патріотів! Діти та педагоги України відвідали КДЦ „Менора” (музей „Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні”), перший в Україні музей „Громадянський подвиг Дніпропетровщини в подіях АТО”, який працює на базі Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д. Яворницького, духовні об’єкти міста, оновлену Алею „Герої не вмирають”, присвячену пам’яті Героїв Небесної Сотні та АТО.
Переможці та призери виставки 2017:
І загальне місце
ЗОШ № 44 Покровського району м. Кривий Ріг (Дніпропетровська область)
Донецький обласний центр туризму та краєзнавства учнівської молоді (СЗШ № 25 м. Краматорськ)
ІІ загальне місце
Путивльській районний центр позашкільної роботи (Сумська область)
Ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою „Патріот” (Харківська область)
ІІІ загальне місце
Волинський обласний центр туризму спорту та екскурсій (м. Луцьк)
Закарпатський центр туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді (м. Ужгород)
Номінантами виставки стали такі делегації:
Волинський Центр туризму, спорту та екскурсій – за висвітлення історико-культурних скарбів Волині;
Закарпатський обласний центр туризму, краєзнавства, екскурсій та спорту учнівської молоді – за креативність і колоритність змісту екскурсійного маршруту та глядацькі симпатії ;
СЗШ №12 міста Кам’янське Дніпропетровської області – за гармонійне поєднання минулого і сучасного в екскурсійному маршруті;
Бучанський центр позашкільної роботи Київської області – за неординарну презентацію екскурсійного маршруту молодим сучасним містом;
Шевченківська ЗОШ І-ІІІ ст. Синельниківського району Дніпропетровської області – за оригінальний підхід до розвитку сільського туризму;
Солонянська СЗШ І-ІІІ ст. №2 Солонянського району Дніпропетровської області – за своєрідність екскурсійних маршрутів ріднокраєм.
Всі учасники ІІ Міжнародної дитячої туристсько-освітньої виставки нагороджені грамотами, пам’ятними фотодипломами та видавничою продукцією ДДЮЦМС, а делегації, які посіли І місце, нагороджені навчально-пізнавальною подорожжю „З Україною в серці”!
ІІ Міжнародна дитяча туристсько-освітня виставка „З любов’ю до Батьківщини в Європейській спільноті” наближає нас до Європи, об’єднує з іі принципами та стандартами, підтверджує наше прагнення стати частиною Євроспільноти.
З Днем Європи, Україно!
До нових зустрічей!