Школа джур козацьких 2016
7 вересня 2016 року в с. Осій Іршавського району Закарпатської області розпочав свою роботу Збір активістів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») – Школа джур козацьких.
Школа джур організована та проводиться Українським державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді під загальним керівництвом Міністерства освіти і науки України.
Протягом дня діти вивчали порядок та правила використання церемоніалів, головним із яких було винесення державного та відомчих прапорів. У підсумку вишколу урочисте відкриття збору пройшло яскраво, емоційно та злагоджено.
На нараді організаторів та керівників делегацій було визначено порядок практичної роботи із створення та функціонування таборової старшини. Керівники делегацій були долучені до вишколу-семінару з виконання цих обов’язків.
8 вересня 2016 року на території меморіального парку «Красне поле» Хустського району відбулося урочисте відкриття Збору активістів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») – Школа джур козацьких.
Юних джур привітали: Савченко Наталія Володимирівна, директор Українського державного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді, Горін Олександр Васильович, голова Іршавської районної державної адміністрації, Симканинець Віктор Андрійович, голова Іршавської районної ради, Нагайко Віктор Володимирович, військовий комісар Іршавського районного комісаріату, Липчій Василь Олександрович, заступник голови Хустської районної державної адміністрації, Петровський Любомир Іванович, заступник військового комісара Хустського обʼєднаного міського військового комісаріату.
Після урочистостей учасники школи джур відвідали с. Ізу – центр лозоплетіння Закарпатської області та ферму з розведення плямистих оленів.
Цікавою також була екскурсія містом Хуст, відвідування музею спеціалізованої загальноосвітньої школи №1 ім. Августина Волошина та Хустського краєзнавчого музею.
Закінчився день проведенням просвітницької акції та флешмобу «Учителю, розкажи про мир» в рамках Глобальної програми – «Цілі сталого розвитку: складові елементи миру».
9 вересня 2016 року
Осіннім різнобарв’ям зустріло юних джур урочище «Стойко», в якому діти дослідили біологічні особливості популяції їстівних каштанів та провели аналіз причин екологічного лиха однієї з ділянок лісу, вчилися основам виживання в природі.
На одну із гутірок до юних джур завітав заступник військового комісара з територіальної оборони Іршавського РВК майор ЗСУ, учасник АТО Щур Юрій Анатолійович, який крім розповіді про бойові дії на сході України поділився досвідом визначення лідера (командира) в екстремальних умовах бою.
Ще одна з гутірок була присвячена ігровим методикам визначення лідера і розподілу обов’язків в рою.
Закінчився день концертною програмою «З Україною в серці», під час якої джури продемонстрували свої таланти та взяли участь у етнодискотеці.
10 вересня 2016 року
У цей день учасники Школи джур козацьких пройшли вишколи з військово-прикладних та туристсько-спортивних видів змагань: стрільба з пневматичної зброї, збирання та розбирання автомата АК-74, ознайомлення з правилами поведінки з вибухонебезпечними предметами та основами тактичної медицини, проходження туристської смуги перешкод за козацькою легендою, основами спортивного орієнтування.
До вишколу юних джур долучилися: Нагайко Віктор Володимирович, військовий комісар Іршавського районного військового комісаріату, Булиця Михайло Андрійович, керівник Українського об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО, Владімірцев Михайло Михайлович, представник громадської організації «Карпатська Січ», волонтери, учасники АТО; працівники Іршавської районної станції юних туристів.
Цікаво та змістовно пройшли гутірки «Що означає бути патріотом?» та «Громадська активність і громадське суспільство». Закінчився день проведенням інтелектуального вишколу з історії України козацької доби – «Відун».
11 вересня 2016 року
Учасники Школи джур козацьких відвідали Храм Василія Великого (Козацька церква) у м. Іршава та отримали благословення від настоятеля храму. Знайомство з Іршавшиною продовжилося оглядовою екскурсією по місту та відвідуванням Іршавського районного краєзнавчого музею.
Незабутні враження залишилися у дітей після мандрівки в село Вільхівка (урочище «Джублик») до монастиря Пресвятої Богородиці та відвідування пам’ятника Івану Фірцаку (Кротону), найсильнішій людині ХХ століття, в селі Білки.
Вечірня ватра бала присвячена розучуванню українських козацьких пісень.
Далі буде…