Похід юних туристів
Черкаський обласний центр туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді (директор О.М. Фігура) запланував літні масові туристсько-краєзнавчі заходи з урахуванням інтересів своїх вихованців щодо їхньої участі у змаганнях, туристських походах, краєзнавчих експедиціях та екскурсійних поїздках.
Завданням цих заходів є підведення підсумків навчального року у гуртках та творчих об’єднаннях Центру, перевірка набутих дітьми знань, умінь та навичок туристської, краєзнавчої та експедиційної роботи.
Важливою метою запланованих заходів є виховання юних патріотів України на матеріалах історії рідного краю та долучення дітей до посильної волонтерської діяльності з допомоги українським воїнам у боротьбі за державну незалежність країни та її територіальної цілісності.
Прикладом таких заходів є організована педагогами Центру Олійник Л. І. та Кріт Ю. А. з 03 по 05 червня п.р. туристська подорож “Стежками Холодного Яру”.
Участь у заході взяли 15 дітей. Цікавий і насичений історичною минувшиною маршрут пролягав Чигиринщиною, а саме: с. Чубівка – с. Лубенці – Мотронинський монастир – Дуб Залізняка – Кріселецьке лісництво.
Під час походу гуртківці відвідали Онуфріївський чоловічий та Мотронинський жіночий монастирі, побували біля Гайдамацького ставу, де гайдамаки святили свої мечі, заглянули до печер монахів в Холодному Яру, здійснили радіальний вихід до 1100-літнього дуба Максима Залізняка, побачили церкву, збудовану на честь останнього кошового отамана Запорозької Січі Петра Калнишевського.
Потім гуртківці зайшли до Кріселецького лісництва, де побували біля пам’ятного знаку, встановленого отаману Холодноярської республіки Василю Чучупаці.
Гуртківці із задоволенням і цікавістю пройшли декілька кілометрів мальовничими куточками Холодного Яру, познайомились ближче з природою, відчули енергетику столітніх дубів, помандрували гайдамацькими та партизанськими стежками, оглянули кілька скіфських курганів, відвідали пам’ятник Партизанам Холодного Яру.
Вихованці відвідали „Склик” – місце збору гайдамаків, побачили захисні вали Мотронинського городища, Поташський Яр та ще кілька пам’ятних знаків, встановлених на честь подій, що відбувалися в Холодному Яру. Важливо, що діти навчилися самостійно смачно готувати їжу на багатті, правильно вибирати місце для таборування та облаштовувати належно табір.
Взявши участь у поході, юні туристи не тільки весело й активно провели час, але й випробували свої сили на витримку, вміння зорієнтуватись у лісі, правильно знаходити напрям руху за обраним маршрутом, розширили свої знання з історії про рідний край, зафіксували нові туристичні маршрути, милувалися природою Черкаського краю.