Проведені сорокові відкриті змагання Тернопільської області серед учнівської молоді та перші “Кубок пам’яті Володимира Олександровича Радзієвського” у печері «Млинки» (с
Проведені сорокові відкриті змагання Тернопільської області серед учнівської молоді та перші “Кубок пам’яті Володимира Олександровича Радзієвського” у печері «Млинки» (с.Залісся, Чортківський район)
Традиційно у вересні Тернопільським комунальним центром туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді за сприянням Чортківського спелеоклубу “Кристал” (президент – Снігур В.А.) та підтримки Українського державного центру туризму і краєзнавства проведені сорокові відкриті змагання Тернопільської області серед учнівської молоді та перші “Кубок пам’яті Володимира Олександровича Радзієвського” у печері «Млинки» (с.Залісся, Чортківський район).
Володимир Олександрович Радзієвський – засновник Тернопільської (в значній мірі Української) спелеології, відкривач і дослідник перших і найбільших в Україні і у світі гіпсових лабіринтових та інших печер. У 1960 р. створив секцію спелеотуризму при Тернопільській обласній дитячій екскурсійно-туристській станції. Проводив з гуртківцями дослідження печер На Хомах, Глінки, Кришталева, Озерна. Здійснено першопроходження і картування печер Млинки, Ювілейна і Перлина, комплексу невеликих печер у Кременецьких горах та в долинах рік Стрипи і Дністра. Вперше була розроблена і прийнята Всесоюзною секцією спелеотуризму методика картування горизонтальних лабіринтів та опрацьована і впроваджена в практику методика проведення змагань із спелеоорієнтування. З 1967 року – незмінний головний суддя тридцяти восьми обласних, Всеукраїнських та Всесоюзних змагань учнівської молоді із спелеоорієнтування у печерах Придністровського Тернопілля.
Три дні у лабіринтах печери “Млинки” гуртківці позашкільних навчальних закладів області та інших регіонів України змагалися на дистанціях з видів заданий напрямок, позначений маршрут, маркована траса, орієнтування за вибором.
Кращі результати у захоплюючих змаганнях з умінь орієнтуватися за картою і компасом у складних, заплутаних, непростих для подолання системах ходів, галерей та залів за визначений умовами контрольний час показали юні спелеологи Борщівського, Збаразького, Зборівського, Монастириського, Чортківського районів та Волинської області.
За підсумками змагань І місце виборили гуртківці центру туризму, спорту та екскурсій управління освіти і науки Волинської облдержадміністрації (керівник – Кльоц Микола Миколайович), ІІ місце – гуртківці Зборівського району (керівники – Гармідер Володимир Леонідович, Жеграй Олег Михайлович), ІІІ місце – гуртківці Борщівського районного будинку дитячої творчості (керівник – Галайчук Володимир Пилипович).