Країна юних майстрів
28 лютого ц.р. у м. Києві відбулася III Всеукраїнська виставка-звіт дитячої творчості „Країна юних майстрів”
На виставці були представлені творчі роботи понад 600 вихованців позашкільних навчальних закладів – лауреатів і переможців всеукраїнських, міжнародних та інших конкурсів. Експозиції виставки складалися з п’яти тематичних містечок за напрямами позашкільної освіти.
Туристсько-краєзнавчий напрям висвітлювався у „Місті мандрів”. Юні туристи-спортсмени Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді презентували відвідувачам виставки справжній туристський бівуак, туристське спорядження, а члени клубу „Юний альпініст” імені Євгена Абалакова із Сумщини, які пройшли горами Кавказу, Паміру, Тянь-Шаню, підкорили семитисячні вершини-гіганти – роботу свого клубу.
Юні туристи з Волині розробили проект „Мій рідний край, моє село, моя домівка” і показали як можна мандрувати за допомогою сучасних ІТ-технологій.
Юні дослідники Буковини представили «Історико-краєзнавчий портрет Чернівецької області» — соціальний учнівський веб-проект, спрямований на залучення учнів шкіл та позашкільних навчальних закладів до пошукової роботи та наукової діяльності, залучення громадськості й учнівської молоді до пізнання історико-культурної спадщини народів, що населяють Україну.
Свої археологічні знахідки – кістки мамонта, колекцію Трипільської культури та інше – продемонстрували відвідувачам виставки юні археологи Сумщини та Житомирщини – учасники археологічних експедицій.
Безперервний пошук у дослідженні історії Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945 років веде молодіжна організація „Червона зірка”. Діти – члени цієї організації – вивчають історичні події та військові операції, в музеях та архівах відшуковують матеріали про оборону та звільнення Київщини та інших територій від фашистських загарбників, відтворюють історичні події та доносять їх до дітей. В експозиції клубу „Червона зірка” можна було побачити зразки зброї, які використовувались нашими солдатами в період Великої Вітчизняної війни – макети пістолету ТТ, револьверу „Наган”, гвинтівок СВТ та Мосіна, автоматів ППШ та ППС, кулемету ДП-27.
А у дитячих творчих майстернях юні туристи-краєзнавці проводили майстер-класи, де показували, чому вони навчились та що знайшли під час всеукраїнських краєзнавчих експедицій „Моя Батьківщина – Україна”, „Історія міст і сіл України”, „Мій рідний край”, „Україна вишивана”, різноманітних регіональних пошукових експедицій.
Так, яскраві ляльки-мотанки, які використовувались у давнину як обереги дитини, навчили виготовляти юні краєзнавці Харківщини. Як виготовляється мереживо дослідили юні туристи-краєзнавці Миколаївщини. Під час краєзнавчої експедиції юні дослідники Вінничини віднайшли ткацький верстат, якому сьогодні 300 років і під час виставки навіть хлопчики виготовляли на ньому яскраві ткані вироби. А мистецтво ліжникарства – виготовлення килимів, притаманне Прикарпаттю – продемонстрували юні краєзнавці з Івано-Франківської області.
Крім того, своє вміння створювати чудові вироби, набуте під час краєзнавчих експедицій, показали вихованці Закарпатської області (вироби з лози), Вінницької та Івано-Франківської області (вироби з глини та гіпсу), соломи (Вінницька область), м. Києва (пап’є-маше та валяння).
Найменший учасник експозиції „Місто мандрів” – юний сопілкар із Івано-Франківщини – виготовляв сопілки та виконував для відвідувачів виставки різноманітні музичні композиції.
До чудової казки запрошували юні краєзнавці-дослідники із Донеччини, Львівщини та Тернопільщини, які представляли різноманітні вишивки –рушники, сорочки та інше.
Велику зацікавленість викликала колекція сучасних моделей одягу, які поєднували етнографічні особливості не тільки регіонів України, а й інших країн світу, представляла дизайн-студія „АРТ”ель modа” із Сумщини. Діти побували у етнографічній експедиції, відшукали одяг, який носили у давнину, додали сучасності і виготовили неповторну красу! Мабуть, кожна учасниця нашої виставки не проти була мати таке красиве вбрання!
Туристи-позашкільники Кіровоградської області предстали яскраві фотографії із життя юних туристів-краєзнавців під час туристських походів та краєзнавчих експедицій, історичні та культурні об’єкти України.
Усі учасники експозиції „Міста мандрів” отримали подяки Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.
Ми дякуємо всім колективам позашкільних навчальних закладів, які взяли участь у виставці, презентували туристсько-краєзнавчий напрям позашкільної освіти і сподіваємось на подальшу співпрацю.