Запорізький край об’єднав юних дослідників
19-21 квітня 2024 року у м. Запоріжжя відбулась ІІІ Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді «Військово-історичні події на теренах України: минуле і сучасність».
Запорізький край вкотре об’єднав юних дослідників під однією палкою ідеєю - дослідження важливих подій мілітарної історії України.
Організували конференцію Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді спільно з комунальним закладом «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» Запорізької обласної ради за сприяння Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації.
Партнерами заходу були: Запорізький національний університет, Національний заповідник «Хортиця», Запорізький обласний краєзнавчий музей, Запорізький обласний ліцей-інтернат «Захисник» та Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського.
До учасників з привітальними словами звернулись: Вадим Овчаренко – начальник відділу позашкільної освіти та виховної роботи Міністерства освіти і науки України; Віктор Захарчук – заступник директора Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації; Дмитро Омельченко – заступник директора УДЦНПВКТУМ; Юрій Каганов – доктор історичних наук, проректор з науково-педагогічної роботи Запорізького національного університету; Олександр Романчук – директор комунального закладу «Запорізький обласний центру туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» Запорізької обласної ради.
Всього до оргкомітету Конференції надійшла 181 заявка. На очний етап було запрошено 140 авторів (123 статті) з 22 областей України, які працювали у 7 секціях: «Історія військової справи на території України: з найдавніших часів до новітнього часу»; «Українська революція 1917-1921 рр. в персоналіях, подіях та наслідках»; «Антропологічний вимір війни»; «Військово-історичні події в експозиціях музеїв»; «Усна історія російсько-української війни»; «Військова тематика в історико-культурних пам’ятках»; «Природничо-краєзнавчі об’єкти Запорізької області та їх зв’язок з історичними подіями».
За підсумками роботи в секціях, учасники отримають збірник матеріалів конференції та дипломи, а кращі доповіді будуть відзначені грамотами.
Висловлюємо слова вдячності всім учасникам заходу: поважним гостям, науковцям, педагогічним керівникам краєзнавчих робіт та учням, які презентували свої важливі напрацювання!
Дякуємо Силам оборони України за можливість проводити подібні заходи, мандруючи сторінками минулого та формуючи дослідницьку базу для майбутніх поколінь істориків!