V Всеукраїнська краєзнавчо-етнологічна конференція учнівської та студентської молоді
УМОВИ
проведення V Всеукраїнської краєзнавчо-етнологічної конференції учнівської та студентської молоді
«Завжди в народі буде жити, що серце серцю передасть»
1. Загальні положення
Всеукраїнська краєзнавчо-етнологічна конференція учнівської та студентської молоді «Завжди в народі буде жити, що серце серцю передасть» (далі - Конференція) проводиться з метою виховання ціннісного ставлення особистості до етнокультурної спадщини українського народу; формування у молодого покоління почуття любові до Батьківщини, поваги до народних звичаїв, традицій, духовних цінностей українського народу.
Завданнями Конференції є:
популяризація краєзнавчих знань про етнокультуру України; виявлення та підтримка обдарованих вихованців, створення умов щодо стимулювання їх подальшої дослідницької діяльності; формування активної громадянської позиції щодо збереження об’єктів матеріальної культури;
зміцнення дружніх творчих зв’язків між юними краєзнавцями, педагогами, науковцями областей України;
видання збірки тез кращих краєзнавчо-дослідницьких робіт учасників Конференції.
2. Місце та час проведення Конференції
Конференція проводиться 6 грудня 2023 року на базі Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.
3. Керівництво Конференцією
Загальне керівництво підготовкою Конференції здійснюють департамент освіти і науки Івано-Франківської обласної державної адміністрації та Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді. Безпосередня відповідальність за організацію та проведення зазначеного заходу покладається на Івано-Франківський обласний державний центр туризму та краєзнавства учнівської молоді.
4. Учасники Конференції
Учасниками Конференції є вихованці (гуртківці) учні закладів освіти районів (міст) Івано-Франківської області та інших регіонів України.
5. Порядок проведення Конференції
1. Учасники Конференції до 20 листопада 2023 року реєструються за формою та подають тези ТУТ (на вказану при реєстрації електронну адресу буде вислано запрошення на конференцію).
2. Програма Конференції передбачає онлайн пленарні засідання та роботу секцій. Для виступу учаснику буде надано до 7 хвилин, для відповідей на запитання керівників секції - до 3 хвилин.
Конференція передбачає роботу секцій за такими напрямами краєзнавчих досліджень:
- Традиції, звичаї та обряди українського народу.
- Український побут, народні ремесла, художні промисли.
- Традиційне вбрання українців.
- Народна архітектура та її стилі.
- Говірка, наріччя та діалект.
Вимоги до оформлення тез краєзнавчо-дослідницької роботи.
Обсяг 1-2 аркуша А-4, шрифт Times New Roman – 14 pt, інтервал – 1,5. В першому рядку по центру вказується назва пошуково-дослідницької роботи нижче, з правого краю - дані про виконавців (прізвище, ім’я окремих учнів, вихованців, клас, назва об’єднання учнів, навчального закладу, місто (село), район, область), дані про керівника пошуково-дослідницької роботи (прізвище, ім’я, по батькові повністю, посада, контактний телефон), далі через два рядки – текст тез. Краєзнавчо-дослідницькі роботи та тези робіт виконуються українською мовою.
Редакційна колегія залишає за собою право відбору надісланих робіт для участі у Конференції.
6. Підбиття підсумків
Підсумки роботи Конференції підбиваються у відповідних секціях та оголошуються на закритті заходу. Учасники конференції отримують сертифікати, кращі роботи відзначаються грамотами Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді.
7. Порядок фінансування
Витрати на підготовку, проведення заходу здійснюються за рахунок організаторів.