Закінчився ІІІ (Всеукраїнський) етап гри «Джура» – 2012
Закінчився ІІІ (Всеукраїнський) етап дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») – Джура – 2012
Відповідно до Положення про дитячо–юнацьку військово–патріотичну гру «Сокіл» («Джура»), затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 13.06.2012 № 687 та зареєстрованого Міністерством юстиції України 03.07.2012 за № 1094/21406, наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 04. 07. 2012 року № 687, наказу Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді від 04. 07. 2012 року № 70-А з метою виховання патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, національних цінностей українського народу та формування здорового способу життя, зміцнення духовного і фізичного здоров’я школярів, підготовки їх до виконання свого громадянського та конституційного обов’язку з 18 по 24 липня 2012 року на базі Центрального табору туристського активу учнів України (Закарпатська область, Іршавський район, с. Осій) проходив ІІІ (Всеукраїнський) етап дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») – Джура -2012.
Учасниками Всеукраїнського етапу стали кращі рої навчальних закладів із 21 області України: Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської.
На заході не були представлені рої від Автономної Республіки Крим, Донецької, Кіровоградської, Херсонської областей, міст Києва та Севастополя.
Джури роїв ІІІ (Всеукраїнського) етапу гри, випробовували свої сили у військово–прикладних та туристсько–спортивних змаганнях: впоряд (стройова підготовка); народна боротьба «Навхрест» (українська народна боротьба–гра на «дужання»); туристсько–спортивна смуга перешкод; стрільба з пневматичної гвинтівки; гра «Пластун» (комплексна командна інтелектуально–екстремальна гра з військово–спортивними та туристськими елементами та з використанням елементів страйкболу); «Рятівник» (змагання з надання першої долікарської допомоги та елементи рятувальних робіт), а також у конкурсах: гра «Відун» (інтелектуальні змагання із знань історії України: доби козаччини, українських військових формувань різних часів, сучасних Збройних Сил України за формою «Брейн-ринг», «Що?, Де?, Коли?»); «Ватра» – представлення творчо-мистецького звіту рою (мистецька композиція); бівак (таборування); у конкурсі звітів про «Добре діло».
В організації та проведенні Всеукраїнського етапу взяли участь досвідчені педагоги–краєзнавці з Харківської, Тернопільської, Чернівецької, Волинської, Рівненської областей, а також волонтери від козацьких та молодіжних громадських організацій. Вони взяли участь в організації проведення етапів змагань, забезпечували діяльність табору у вільний від змагань час, організовували осавульську службу, що проводилася з метою додаткового вишколу учасників, проводили виховні заходи. Професійно і злагоджено працювали Головний штаб та Суддівська колегія.
У десяти видах змагань призові місця посіли:
1. «Стрільба»: перше місце – рій: «Терен»(Черкаська обл..);
друге – рій «Залізна варта»(Чернігівська обл..);
третє – рій «Соколята»(Тернопільська обл.).
2. «Ватра»:перше місце – рій «Дніпровські козаки»(Полтавська обл.);
друге – рій «Волинські яструби»(Волинська обл.);
третє – рій «Терен»(Черкаська обл.).
3. «Впоряд»: перше місце – рій «Волинські яструби»(Волинська обл.);
друге – рій «Мудрі сіроманці»(Миколаївська обл.);
третє – рій «Дубравці»(Рівненська обл.).
4. «Боротьба»: перше місце – рій «Волинські яструби»(Волинська обл.);
друге – рій «Дніпровські козаки»(Полтавська обл.);
третє – рій «Плавневий»(Запорізька обл.).
5. «Рятівник»: перше місце – рій «Мудрі сіроманці»(Миколаївська обл.);
друге – рій «Хотинські козаки»(Чернівецька обл.);
третє – рій «Фортеця»(Сумська обл.).
6. «Відун»: перше місце – рій «Залізна варта»(Чернігівська обл.);
друге – рій «Волинські яструби»(Волинська обл.);
третє – рій «Боржавські козаки»(Закарпатська обл.).
7. «Пластун»: перше місце – рій «Засвіт»(Вінницька обл.);
друге – рій «Залізна варта»(Чернігівська обл.);
третє – рій «Дубравці»(Рівненська обл.).
8. «Смуга
перешкод»: перше місце – рій «Залізна варта» (Чернігівська обл.);
друге – рій «Слобожанські характерники» (Харківська
обл.);
третє – рій «Терен»(Черкаська обл.).
9. «Таборування»
(бівак): перше місце – рій «Волинські яструби» (Волинська обл.);
друге – рій «Соколята»(Тернопільська обл.);
третє – рій «Мудрі сіроманці»(Миколаївська обл.).
10. «Добра
діло»: перше місце – рій «Залізна варта» (Чернігівська обл.);
друге – рій «Соколята»(Тернопільська обл.);
третє – рій «Мудрі сіроманці»(Миколаївська обл.).
Гра масштабно показала прагнення підростаючого покоління дбайливо ставитись до духовності та культури власного народу, стати поколінням справжніх патріотів – молодих захисників України. Апробована у цій грі методика козацько–лицарського виховання є вагомою складовою національно–патріотичного виховання дітей та юнацтва у навчальних закладах України.