Інформація про навчальний регіональний семінар-практикум для вчителів історії, керівників гуртків історичного краєзнавства, завідувачів музеями історичного профілю закладів освіти Дніпропетровської, Донецької та Запорізької областей
Міністерство освіти і науки України
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЦЕНТР
НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ,
КРАЄЗНАВСТВА І ТУРИЗМУ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ
вул. П. Пестеля, 5-7, м. Київ, 01135, тел/факс: (044) 531-19-98, 531-90-68
Поштова адреса: Київ-135, а/с 190
е-mail: juntur@ukr.net, http://ukrjuntur.org.ua
Код ЄДРПОУ 02124568
____________________________________________________________________________________________________________________
Інформація
про навчальний регіональний семінар-практикум для вчителів історії, керівників гуртків історичного краєзнавства, завідувачів музеями історичного профілю закладів освіти Дніпропетровської, Донецької та Запорізької областей
На виконання Указу Президента України від 13 жовтня 2015 року № 580/15 „Про стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки”, з метою реалізації навчально-просвітницьких ініціатив Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді МОН України та Український інститут національної пам’яті у співпраці з Інститутом історії України НАН України, Науково-дослідним інститутом українознавства МОН України започаткували у 2018 році ряд семінарів-практикумів для працівників освіти під загальною назвою „Історія України XX століття: виховний потенціал історичної правди”.
До участі у заході були також запрошені представники Інститутів післядипломної педагогічної освіти – фахівці з питань виховної роботи; педагоги, відповідальні за організацію краєзнавчої і музейної роботи обласних центрів туризму і краєзнавства учнівської молоді.
Черговий такий семінар-практикум був проведений 06-08 листопада ц.р. у м. Запоріжжя.
У програмі семінару були лекції, обговорення питань змісту, форм та засобів громадянського виховання дітей та молоді, обмін досвідом роботи, екскурсії.
Учасники семінару розглянули важливі питання історії України XX століття через декілька блоків проблем:
- „Відновлення національної пам’яті та перезавантаження краєзнавчо-пошукової парадигми”;
- „Роль історичної пам’яті у виховному просторі”;
- „Історія України XX століття: виховний потенціал історичної правди”.
Організатори застосували цікаві форми подання навчального матеріалу – робота в паралельних групах та тренінги.
Особлива увага була приділена діяльності військово-історичних музеїв у закладах освіти, викладанню історичних дисциплін, краєзнавчо-дослідницькій роботі закладів освіти у контексті дії Законів України про декомунізацію суспільного життя. Цікаво було почути представників закладів післядипломної педагогічної освіти, які безпосередньо працюють з педагогами і виконують важливу роль у підготовці педагогів для роботи з національно-патріотичного виховання дітей та молоді.
У дні проведення зазначеного заходу учасники мали можливість ознайомитися з виставками Українського інституту національної пам’яті: „Українська революція – 100 років боротьби” та „Донбас. Перепрочитання образу”.
Спілкування з педагогами, їхні виступи і запитання-роздуми свідчать про велику зацікавленість освітян на місцях у подібних інформаційно-просвітницьких заходах. Організатори семінару, у свою чергу, побачили велику потребу педагогів і працівників органів управління освіти у подібному форматі роботи, налагодженні співпраці і спільних професійних зусиль у надважливій праці – формування україноцентричного контенту в освіті та об’єднання зусиль у вихованні юних патріотів України.
Кожний учасник семінару-практикуму отримав біля 10 видань наукової та науково-популярної літератури для використання у навчально-виховній та просвітницькій роботі.
Організатори вдячні Департаменту освіти і науки Запорізької ОДА (директор – Озерова Т.Я.), колективам КЗ ”Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді” Запорізької облради (директор – Романчик О.П.) та КЗ „Козацький ліцей” Запорізької облради (директор – Губіна О.О.) за вагомий внесок в організацію семінару-практикуму.