Перший Чемпіонат України зі скелелазіння серед вихованців позашкільних навчальних закладів
На Дніпропетровщині у м. Дніпро з 23 по 25 вересня 2016 року напередодні Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в України відбувся перший Чемпіонат України зі скелелазіння серед вихованців позашкільних навчальних закладів (далі – Чемпіонат).
Організатори Чемпіонату – Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді спільно з Дніпропетровським дитячо-юнацький центром міжнародного співробітництва, партнери – Кіровоградський обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді, федерація альпінізму і скелелазіння України, підтримку здійснювали Міністерство освіти і науки України та департамент освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації.
Учасники – команди таких регіонів: Харківська область (м. Харків), Кіровоградська область (м. Кропивницький), Донецька область (мм. Краматорськ, Добропілля), Луганська область (м. Сєверодонецьк) та Дніпропетровська область (м. Дніпро), яку представляли вихованців гуртків „Спортивне скелелазіння” ДДЮЦМС.
Змагання проводились на 10-метровій еталонній фрістайл-стіні Скеледрому навчально-тренувального майданчика „Екстрім-центр” Дніпропетровського дитячо-юнацького центру міжнародного співробітництва, яка відповідає всім міжнародним стандартам та дозволяє ставити світові рекорди. Хлопці та дівчатка виборювали кубки та медалі за звання кращих у особисто-командних змаганнях на швидкість та 2-х етапній естафеті у вікових категоріях: юнаки, дівчата 10-11 років (2005-2006 р.н.), 12-13 років (2003-2004 р.н.), 14-15 років (2001-2002 р.н.), 16-17 років (1999-2000 р.н.).
На урочистому відкритті змагань скелелазів та їх тренерів привітали заступник директора Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Наровлянський Олександр Данилович, директор Дніпропетровського дитячо-юнацького центру міжнародного співробітництва Гончар Неля Григорівна та президент обласної федерації спортивного туризму Хлистун Антон Володимирович, які акцентували увагу на важливості популяризації і розвитку скелелазіння серед дітей та молоді, його ролі у національно-патріотичному вихованні підростаючого покоління та внесення скелелазіння до програми Олімпіади 2020 року.
Траси Скеледрому відкрили вихованці гуртків зі скелелазіння ДДЮЦМС, призери всеукраїнських, міжнародних змагань Федоренко Олександр, Робота Ігор та керівник гуртка „Спортивне скелелазіння”, кандидат у майстри спорту України Колкотіна Тетяна Петрівна. Справжнє свято та неймовірні емоції скелелазам подарували артисти театру вогню, виступ яких надихнув учасників на запеклу боротьбу. Церемонія відкриття Чемпіонату завершилась запаленням вогнища дружби і єдності та туристичним флеш-мобом.
У перший змагальний день визначались переможці у особистих змаганнях на швидкість.
Кращі результати продемонстрували:
2005-2006 р.н.
Юнаки
І місце – Зомарєв Володимир (Луганська область)
ІІ місце – Веслогузов Дмитро (Луганська область)
ІІІ місце – Галюгін Денис (Харківська область)
Дівчата
І місце – Кравченко Вероніка (Донецька область)
ІІ місце – Захарова Ксенія (Харківська область)
ІІІ місце – Вихрова Олександра (Луганська область)
2003-2004 р.н.
Юнаки
І місце – Ніколаєв Єгор (Кіровоградська область)
ІІ місце – Хоцький Владислав (Харківська область)
ІІІ місце – Білоус Олександр (Дніпропетровська область)
Дівчата:
І місце – Цапок Каміла (Харківська область)
ІІ місце – Нефьодорова Юлія (Луганська область)
ІІІ місце – Петюренко Альбіна (Кіровоградська область)
2001-2002 р.н.
Юнаки
І місце – Афанасьєв Олексій (Дніпропетровська область)
ІІ місце – Бабаєв В’ячеслав (Харківська область)
ІІІ місце – Глушко Артем (Дніпропетровська область)
Дівчата:
І місце – Соколова Ольга Ігорівна (Дніпропетровська область)
ІІ місце – Баннік Анастасія (Харківська область)
ІІІ місце – Попова Даніела (Харківська область)
1999-2000 р.н.
Юнаки:
І місце – Гречук Богдан (Кіровоградська область)
ІІ місце – Крутій Олег (Дніпропетровська область)
Дівчата
І місце – Токар Діана (Кіровоградська область)
ІІ місце – Карноза Анастасія (Дніпропетровська область)
ІІІ місце – Слободяніна Ангеліна (Донецька область)
У другий день визначались переможці у 2-х етапній естафеті, у якій брали участь по два учасника від команди віком 13-17 років
Перемогу здобули:
І місце – Бабаєв В’ячеслав та Баннік Ганна (Харківська область)
ІІ місце – Глушко Артем та Карноза Анастасія (Дніпропетровська область)
ІІІ місце – Гречук Богдан та Токар Діана (Кіровоградська область).
У командному заліку серед регіонів переможцями стали:
І місце – команда Кіровоградської області
ІІ місце – команда Харківської області
ІІІ місце – команда Дніпропетровської області.
Протягом двох днів Чемпіонату хлопці та дівчатка демонстрували високий рівень майстерності, відмінну фізичну підготовку та прагнення до перемоги, проявили всі якості, характерні для справжнього спортсмена-скелелаза, отримали заряд позитивних емоцій та випробували себе на міцність в ході подолання перешкод мотузкового марку ДДЮЦМС.
Під час екскурсії «Дніпро – патріотичне серце України» учасники Чемпіонату мали змогу ближче познайомитись із пам’ятками історії та архітектури міста, помилуватись його неповторними краєвидами, прогулятись по найбільшій у всій Європі набережній, відвідати історичний музей ім. Дмитра Яворницького, перший в Україні музей АТО, центр інноваційних технологій «Парк ракет», присвячений українському внеску у аерокосмічну галузь.
Переможці Чемпіонату в особистому заліку та команди-переможці у 2-х етапній естафеті були нагороджені дипломами Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді та медалями департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації; у командному заліку серед регіонів – дипломами Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді та кубками департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації.
Кожна команда отримала на згадку про перший Чемпіонат України зі скелелазіння серед вихованців позашкільних навчальних закладів пам’ятне фото з найцікавішими моментами в ході змагальних днів.